YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis'te PKK'ya operasyon yapıldı
Bitlis'te PKK'ya operasyon yapıldı
06 Aralık 2014 16:24
Bitlis'te geçici köy korucusu Nihat Çaprak'ın şehit edilmesiyle ilgili yürütülen çalışmalarda, terör örgütü PKK'ya ait iki sığınak ve iki depo imha edildi.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen arazi aramasında, terör örgütü PKK mensuplarının kış mevsimi dolayısıyla hazırladığı iki sığınak ve iki depo bulunduğu belirtildi.

Geçici köy korucusu Nihat Çaprak'ı şehit eden teröristlere ait olduğu değerlendirilen sığınak ve depoların imha edildiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Bitlis kırsalında cuma günü İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 2 ayrı noktada icra edilen arazi aramasında, kadın ve erkek PKK'lıların kullandığı 2 sığınak ile 2 depo bulunmuştur. Sığınak ve depolarda, bol miktarda yaşamsal gıda, kıyafet, elektronik malzeme, ilaç, güneş enerjisi panelleri, bataryalar, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, çeşitli miktarlarda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Bu malzemeler savcılık talimatıyla yerinde imha edilmiştir. Konuyla ilgili Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır."

 

AA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler