YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis'te bazı okul ve dershanelere eş zamanlı baskın
Bitlis'te bazı okul ve dershanelere eş zamanlı baskın
17 Ekim 2015 23:24
Bitlis Sulh Ceza Hakimliği’nin 15 Ekim 2015 tarih ve 2015/2277 soruşturma sayılı kararına istinaden Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı farklı birimlerden çok sayıda polisin katılımıyla eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Bitlis Sulh Ceza Hakimliği’nin bir mail adresinden gönderildiği ve mailde eğitim kurumlarında sistematik şekilde vergi kaçırıldığı ihbarı üzerine arama kararı verdiği belirtilirken, bu arama kararına istinaden Bitlis merkezde bulunan bir anasınıfına, ilk ve ortaokula, yine Bitlis merkezde buluna bir dershaneye, ayrıca Ahlat, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde bulunan bir dershaneye de sabah 08.00 sıralarında eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Yapılan baskınlarda okul ve dershanelerin bazı bilgisayarlarında inceleme yapan polisler, ayrıca bazı bilgisayarların ise harddisk kopyalarını aldı. Sabah 08.00 sıralarında başlayan aramalar saat 15.00 itibariyle sonlandırıldı.

BASKINI BİTLİS BAROSU DA TAKİP ETTİ

Ayrıca, eğitim kurumlarına baskın yapıldığını haber alan Bitlis Barosu Başkanı Enis Gül ve bazı baro avukatları arama boyunca okul ve dershanelerde aramayı takip ettiler. 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler