YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis bebek için seferber oldu
Acılı aile her yerde bebeklerini arıyor ama hünüz minit bebekten bir haber yok
Bitlis bebek için seferber oldu
30 Ocak 2010 / 17:12 Güncelleme: 30 Ocak 2010 / 17:12

Bitlis'in Tatvan ilçesinde hastaneden kaçırılan 'Ulus bebek' için tüm Bitlis seferber oldu. Güvenlik güçleri il ve ilçelerde arama çalışmalarına devam ederken, ailesi de oluşturdukları ekiplerle bir yandan bebeği arıyor, bir yandan da robot resimleri vatandaşa gösterip bilgi almaya çalışıyorlar.  
 

Günlerdir gelecek bir haber umuduyla bekleyen aile ise kurdukları ekiplerle her yerde bebeğini arıyor. Ekipler halinde ilçenin değişik bölgelerinde bebeği arayan aile bir yandan da ellerindeki robot resimleri vatandaşlara gösterip bilgiye ulaşmaya çalışıyor. Van Gölü kıyılarında, kayaların aralarında, cami avlularında ve çocuk parklarında bebeklerini arayan Ulus ailesi umutla arayışlarına devam ediyor.  
 

Hasta olmasına rağmen arama çalışmalarına katılan bebeğin babası İrfan Ulus, "Hasta olduğum halde evde duramıyorum. Ben de arıyorum. 4 gündür arıyoruz. Bu nasıl vicdan? Hiç mi Allah korkusu yok? Annesi günlerdir evde ağlıyor,'Çocuğumu getirin' diyor. İnşallah bir yerde buluruz" dedi.  
 

Bebeğin amcası İzettin Ulus da, "4–5 ekip oluşturduk. Her yerde geziyoruz. Cami avlusunda, taşların altında ve her köşede arıyoruz. Kaçıranların robot resimlerini de vatandaşlara gösterip bilgiye ulaşmaya çalışıyoruz. Emniyet güçleri var güçleri ile arıyorlar. Onlara güvenimiz tamdır. Biz de bebeğin ailesi olarak katkımız olsun diye aramaya devam ediyoruz" ifadelerini ulandı.  
 
  "BEBEK BULUNDA HABERLERİ YALANDIR"  

Son iki gündür ilçede 'Bebek bulundu' söylentilerin asılsız olduğunu söyleyen bebeğin amcası Şefik Ulus, halkın bu yalanlara inanmamalarını istedi. Amca, bebeği kaçıranların uydurduğu bir yalan olabileceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Biz haberi alır almaz İstanbul'dan geldik. Acımız çok büyük. Bu sorun sadece bizim sorunuzum değil, tüm halkın da sorunu. Son günlerde halk arasında bebeğin bulunduğu haberi var. Bu asılsızdır. Bu haber ihtimaldir ki bebeği kaçıranlar tarafından da uydurulmuş olabilir. Halkımız buna inanmasınlar. Bebek bulunursa emniyet ve ailesi olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır. Halkımızdan destek bekliyoruz. En küçük bir bilgiyi bile 155 polis imdatla paylaşmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler