YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir teröristin hatıra defteri: Hepimiz piyonuz!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar sırasında Zehra K. adlı teröriste ait bir not defteri bulundu. Not defterinde teröristin örgüte katılmasının ardından yaşadığı pişmanlıklara ilişkin ifadeler yer alıyor.
Bir teröristin hatıra defteri: Hepimiz piyonuz!
17 Mayıs 2016 / 10:13 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 10:15

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Nusaybin'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kararlıkla devam ediyor. Operasyonlar kapsamında 16 Mayıs'ta Zehra K. adlı teröriste ait bir not defteri bulundu. 

Defterde kadın teröristin örgüte katıldıktan sonra yaşadığı bunalımlara, çaresizliklere ve pişmanlıklara ilişkin ifadeler yer alıyor. 

Terörist, defterin 29 Nisan tarihli sayfasına, örgüte dava için değil hayattan sıkıldığı için katıldığını, örgüte katılarak büyük bir hata yaptığını, kardeşlerinin böyle bir hata yapmamaları gerektiği yönünde not düştü. 

Notlarında özellikle annesine, babasına ve kardeşlerine duyduğu özlemi dile getiren terörist, çok büyük acılar çektiğini, örgüt ele başlarının kendilerini adeta bir piyon gibi kullandıklarını, arkadaşlarının çoğunun öldüğünü, kendilerini de bekleyen sonun ölüm olduğuna ilişkin detayları anlattı.

"Beni bu hale getiren de örgüttür"

Teröristin, "Bu notlar kimin eline geçerse lütfen aileme yetiştirin, bu istek vasiyetimdir." ifadelerine yer verdiği defterde yer alan notlardan bazıları şöyle:

"Kardeşim Ramazan ve Aptullah'a …Ramazan kardeşim özellikle sana yazıyorum, ben öldükten sonra sakın katılım yapma. Ben bir dava üzerine gelip katılmadım, bu hayattan sıkıldığım için, zeynosuz kaldığım için. Beni bu hale getiren de örgüttür. 

Her şeyi bu hale getiren, her şeyi yıkıp geçen bunca ölümün sebebi gene örgüttür. Onları hala da sevmiyorum ve sevmicem de. Hayatınıza bakın hiçbir şeyi takmayın çünkü bu dava gereksiz ve boş bir davadır. Hepimiz de bir piyonuz, kim güçlüyse daima güçsüzü yeniyor. 

Senden tek isteğim odur ki bu örgütün içine asla katılma…Canım Anneme (Helima'ya şirin kadın) …Size kızdık dağa çıktık ooff oof annem bilsen ne kadar acı çekiyorum, bilsen ne kadar yanıyor bu yüreğim bir türlü kendime gelemedim…Abim Delil'e…Benim hayatı soracak olursan kötü gidiyor. 

Arkadaşlarımın yarısı şehit oldu bir sürüde yaralı var moralim sıfır ah be abicim o kadar kuşkum var ki...keşke bu hayata düşmeseydik, keşke dağ illetine çıkmasaydım, ne bileyim anlık bir öfke ve kin bizi ne hale soktu…"


AA

TARİHİ BİLMEK
 // CEM
Mesela İngilizler.Kaç tane savaşta kendi askerini öne sürmüş?Çoğunlukla sömürgelerinden topladığı zavallı adamları piyon olarak öne sürmüş.Fransızlarda aynı.Şimdi modern piyon ideolojik uyutma ile bugün Pkk yarın başka bir örgüt böyle maşaları kullanacaklar.Kendileride köşelerinde viski ve şampanyalarını yudumlayacaklar...
17 Mayıs 2016 Salı 17:03
Kalleş savaş
 // Rasim DUMAN
Günümüzün dünyasında savaşlar, böyle "piyonlar" vasıtası ile yapılıyor. Türkiye'ye "canım,cigerim,dostum,müttefikim" diyor, sonra da gene bizim insanlarımızı kandırıp eline silah veriyor, TÜRKİYE'nin üstüne salıyor. Böyle "uzaktan kumanda" ile, bizimle "kalleşçe" savaşıyorlar. Ne diyeyim, şu defterde yazılanları okuyup üzülmemek elde değil. İnşallah nedâmet ve pişmanlığı, hidâyete tebdil olur, sağ-sâlim sevdiklerine kavuşur....
17 Mayıs 2016 Salı 14:35
 // Ömer
bunlar bilinen silahlı piyonlar maalesef birde sanatçı adı altında piyonlaştırılmak üzere kaldırılanlar var T.uğurlu'dan sonra S.çağlar. Bayram değil seyran değil bu ülke medyası her nedense yeryüzünde herşey güllük gülistanlıkmış gibi varsa yoksa siyonist yahudi reklam ve güzellemesi... Her gün müslümanlar katledilip idam edilirken bu nasıl bir alçakça ruh hali?...
17 Mayıs 2016 11:29
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler