YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir saatte emekli oldular
Bir saatte emekli oldular
30 Eylül 2010 16:38
Muğla'da emeklilik işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuran 9 kişi, 1 saat içinde ''emeklilik işleminiz tamamlandı'' haberini alınca şaşırdı.

Muğla'da Türk Telekom Müdürlüğünde çalışan 9 kişi, Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğüne aynı anda emeklilik başvurusunda bulunduktan 1 saat sonra, ''emeklilik işleminiz tamamlandı'' haberinini aldıklarını anlatarak, işlemleri kısa sürede tamamlayan SGK İl Müdür Yardımcısı Fethi Delibaş'a teşekkür ziyaretinde bulundu. İşçilere emeklilik cüzdanları ziyaret sırasında verildi.

Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Naci Şahin, makamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bize başvuran vatandaşlarımızın emeklilik işlemini 1 saat içerisinde tamamlıyor ve maaşlarını bağlıyoruz. Bu süreçte önemli olan hizmet sürelerinde sorun olmaması. Bu uygulama ilk olarak İzmir'de başlatıldı. Muğla, uygulamanın hayata geçirileceği ikinci kent olma özelliğini taşıyor. Emeklilik işlemi yapılan 9 kişi bu kapsamda ilk olma özelliğini taşıyor'' dedi.

Şahin, SGK'ya tüm evrakları tam olarak başvuran 9 Türk Telekom Müdürlüğü çalışanının işlemlerinin 1 saat içinde tamamladığını ve maaşlarının bağlandığı bilgisini vererek, ''Bu işlemin kısa sürede tamamlanması için, vatandaşlarımızın özellikle hizmet sürelerinde sorun olmaması gerekiyor. Vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde hizmet alabilmesi için Bodrum, Milas, Marmaris ve Ortaca'da yeni birimlerimizi göreve başlattık. Fethiye'de bir süre sonra bu hizmeti vermeye başlayacağız. Farklı kurumlarda hizmeti bulunan vatandaşlarımız ise birkaç ay önce başvurarak işlemlerini hızlandırabilirler'' diye konuştu.

Emeklilik işlemi 1 saat içinde tamamlanan işçiler, daha önce emekli olan arkadaşlarının uzun süre beklediğini anlatarak, ''Evraklarımızı teslim ettikten 1 saat sonra bize emeklilik işleminiz tamamlandı bilgisini veren görevliye inanamadık ve buraya geldik. Çok sevinçliyiz, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürler'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler