YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bir internetimiz eksikti" dedirtti!
"Bir internetimiz eksikti" dedirtti!
28 Eylül 2009 08:29
Yıllardır elektriği ve suyu olmayan Muş'un Mezra Köyü'ne internet bağlanınca köylüler isyan etti!

Muş Valiliği, yıllardır suyu ve elektriği olmayan Malazgit'e bağlı Mezra Köyü'ne internet bağlattı. Şaşkına dönen köylü ise hizmete cevap olarak, 'Her şeyimiz tam da bir internetimiz eksikti' dedi

Bilgiyi bir tıkla yanımıza çağırdığımız günümüzde, Türkiye hala ilkel manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Muş'un Malazgirt ilçesine 5 kilometre uzaklıkta olan Mezra Köyü'nde ne elektrik ne de su var. 50 haneli, 300 nüfuslu köyde, özellikle kadın ve çocuklar evlerinin içme suyu ihtiyacını, köydeki çeşmeden eşeklerle taşıyarak karşılıyor. 46 yıl önce köye yapılan ilkokulda ise tuvalet yok.

Çocuklar öğretmenlerinden izin alıp eve giderek tuvalet ihtiyaçlarını karşılıyor. Ancak ilkel toplumlarda görülebilecek bu aksaklıklar köylüleri canından bezdirdi. Köylüler yıllardır mağduriyetlerinin giderilmesi için çalmadık kapı bırakmadı. Ve yıllar sonra Valilik, başka bir sorun yokmuş gibi köye çanak anten kurdu ve köylüleri internetle tanıştırdı.

Bu önemli hizmet! ise elektriksiz, susuz yaşayan ve evinde bilgisayarı olmayan köylüleri çileden çıkarttı. Öncelikle temel ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyen köylülerden Abdurrahman Turhan, "Her şeyimiz tam gibi devlet bize internet verdi. Dalga mı geçiyorlar" diye isyan etti.

Takvim
 

bu halka da iyilik yaramıyor.
 // maykııl
Elalem ADSL yi buraktı VDSL+2 ye geçti.Bu nedenle bir yerdede haklılar,VDSL+2 normalden 10 kat hatta 100 kat hızlı iken neden ADSL ye talim etsinler ki.Bağlanacaksa adam gibi internet bağlansın....
30 Eylül 2009 00:08
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler