YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir de kömürlüğe kapattı
Gelini tarafından dövülüp kömürlüğe kapatılan yaşlı kadın, tedavi altına alındı
Bir de kömürlüğe kapattı
29 Ekim 2010 / 17:56 Güncelleme: 29 Ekim 2010 / 18:02

Yozgat'ta gelini tarafından dövülerek kömürlüğe kapatıldığı belirtilen 90 yaşındaki kadın, kızı tarafından hastaneye kaldırıldı.
       

İddialara göre, Yozgat Aşağı Nohutlu Mahallesi Cehirlik Sokak 9 numaralı evde meydana gelen olayda, gelin Zeynep İ., 90 yaşındaki kaynanası Mahi İ.'yi dövüp ardından kömürlüğe kapattı.

Annesini ziyarete gelen Yeter K. tarafından yüzü ve gözü morarmış şekilde kömürlükte bulunan yaşlı kadın, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Gelini tarafından defalarca dövüldüğünü iddia eden Mahi İ., "Evde kimse yoktu, gelinimle ben vardım. Üşüdüm, gelinime 'sobayı yakar mısın' dedim. O da 'para ver de yakalım' dedi. Bende para mı olur derken kalktı beni dövdü. Akşam üzeriydi 'Etme hastayım vurma bana' dememe rağmen vurmaya başladı. Yüzüme su serperek yüzüme vurarak beni bu hale getirdi" dedi.

Durumu oğlu Mustafa İ.'ye defalarca söylediğini ifade eden yaşlı kadın, oğlunun umursamadığını anlattı.
       

Annesini hastaneye getiren Yeter K. ise kardeşi ve gelinin, annesinin evinde kaldığını belirterek, "Anneme yemek götürmüştüm. Kapıyı açan olmadı. Karşı komşu, gelinimizin evde olmadığını söyledi. Tam bu esnada annemin kömürlükten sesini duydum. 'Beni kurtarın' diye bağırıyordu. O arada 'evde yok' diyen komşunun evinden de gelinimiz çıktı, yanımıza gelerek bana hakaret etmeye başladı. Annem de 'beni kurtar bir haftadır beni dövüyorlar' demesi üzerine annemi alarak hastaneye getirdim. Gelinimiz Zeynep İ.'den şikayetçiyiz" diye konuştu.
       

Olay sonrası Zeynep İ.'nin gözaltına alındığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler