YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir bebek vahşeti daha! Bebeği eteğe sardılar ve...
Muğla'nın Dalaman ilçesinde gece saatlerinde doğduğu öğrenilen bir erkek bebek, çöp tenekesinde ölüme terk edilmiş halde bulundu.
Bir bebek vahşeti daha! Bebeği eteğe sardılar ve...
02 Kasım 2013 / 17:01 Güncelleme: 02 Kasım 2013 / 17:15

Edinilen bilgiye göre ilçede hurdacılık yapan bir kişi, Dalaman ilçesi Bezkese Mahallesi Dr. Muhammet Koyuncu Caddesi'nde bulunan çöp tenekesini karıştırdığı sırada eteğe sarılmış vaziyette bir bebek buldu. Hurdacının çevredekilere haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri gelirken, aynı mahallede oturan Dalaman Devlet Hastanesi'nde görevli Ömer Turgut, donmak üzere olan bebeği çöp tenekesinden çıkararak sağlık ekipleriyle birlikte Dalaman Devlet Hastanesi'ne getirdi.

Solunum problemi çeken bebek, nöbetçi hekim Dr. Alper Murat İpor'un müdahalesinin ardından kuvözde müşahede altına alındı.Ömer Turgut, eşinin haber vermesi üzerine olay yerine gittiğini belirterek, "Sabah hastaneye geldiğimde eşim aradı ve çöp tenekesinde bebek bulunduğunu söyledi. Ekiple birlikte çöp tenekesine gidip bebeği çıkardım. Hastaneye getirip tedavi ettik.

3 kilogram ve şu an sağlığı son derece iyi" dedi.Bebeğin ilk muayenesini yapan Dr. Alper Murat İpor ise, "Tamamen moral bozukluğuna neden olan bir olay. Geldiğinde solunum sıkıntısı vardı. Doğumhaneye yerleştirdik, tedavisini yaptık. Anne karnından kalan ağzındaki pisliği temizledik" dedi.

Olayın çok trajik olduğunu belirten Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ise, "Ne yazık ki küçük bebek çöp tenekesine bırakılmış. Sabah saatlerinde hurdacı bulmuş, akabinde ekipler hemen olay yerine gitti. Şu an küçük bebek hastanede tedavi altında. Ben Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri ile görüştüm. Tedavisinin ardından bebeği teslim edeceğiz. Bebeği terk eden kişi ya da kişilerin bulunması için de emniyet güçlerimiz geniş çaplı bir soruşturma başlattı" dedi.

Bu arada küçük bebek için hastane personeli adeta seferber oldu. Hastanedeki hemşireler, bebeğe Ömer Turgut ile ilk müdahalesini yapan Dr. Alper Murat İpor'un isimleri olan Ömer Alper ismini verdi.

 

İHA

18:39
 // MODERNİZMİN ACI MEYVESİ
Bu haberleri daha çok duyarız. Alın size cinsel özgürlük. Evlilik müesesi yıkılmak üzere. Bu gidişata bir dur demek lazım. Toplumsal ahlak çöküntüsünün eşiğindeyiz. Ne yazıkki bunun eğitimle de alakası yok....
02 Kasım 2013 18:39
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler