YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir ay sonra teskere alacaktı
Bir ay sonra teskere alacaktı
10 Nisan 2010 16:34
Teskeresine bir ay kala cenazesi gelen şehidin babası: Bu olayın peşini bırakmayacağım

Şırnak'ta vatani görevini yaparken hayatını kaybeden Jandarma Er Hakan Erdoğan'ın teskeresine bir ay kala cenazesi memleketi Tokat'a getirilerek toprağa verildi.

Acılı baba Ali Erdoğan, olayın nasıl gerçekleştiğinin tam olarak bilinmediğini ve kendilerine farklı bilgiler verildiğini ifade ederek, "Bu olayın peşini bırakmayacağım. Benim çocuğum şehit oldu" dedi. 

Tokat'a akşam saatlerinde getirilen Jandarma Er Hakan Erdoğan'ın cenazesi Devlet Hastanesi morguna konuldu. Sabah saatlerinde ailesi tarafından morgdan alınan cenaze, TOKİ konutlarındaki baba ocağına getirildi. Cenaze aracında bulunan tabut açılarak yakınlarına cenazenin yüzü gösterildi. Cenaze Gezirlik Camii'ne getirilirken, hayatını kaybeden askerin annesi ve kız kardeşi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye Vali Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bulut Ömer Mimiroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanı Albay Fahrettin Dörtkol, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Tosunlu, askerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Acılı baba Ali Erdoğan, olayın nasıl gerçekleştiğinin tam olarak bilinmediğini, kendilerine farklı bilgiler verildiğini ifade ederek, "Biz de tam öğrenemedik. Otopsi ve olay yeri inceleme sonuçlarını bekliyoruz. Teskere almasına bir ay kalmıştı, zaten yeni izine gelmişti. Herhangi bir sıkıntısı yoktu. Aktif, konuşkandı, içine kapanık biri değildi. Son günlerde mutfakta görev yapıyordu. Ondan önce gece nöbetlerine gidiyordu" dedi. 

Yaşanan olayın açığa çıkmasını beklediklerini ifade eden Erdoğan, "İntihar, kafasından diyorlar. Kafasında hiçbir şey yok çocuğun, göğsünde. Öyle yapacak bir kişi değil. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Benim çocuğum şehit oldu. Değişik bilgiler veriyorlar" diye konuştu. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler