YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir aile dramı ortaya çıktı
Bir aile dramı ortaya çıktı
06 Ocak 2010 18:02
Çalınan solunum cihazı bulunan Melisa'nın annesi: Kızım rahat nefes alabilecek

İzmir'de yılbaşı günü evlerine giren hırsızlar tarafından kızları Melisa'nın solunum cihazının çalınmasının ardından Şanlı ailesinin dramı ortaya çıktı. Aile, yardımseverlerin ilgi odağı haline gelirken cihazın bulunmasıyla mutluluğu ikiye katlanan anne Deniz Şanlı, "Artık Melisam rahat nefes alabilecek." dedi.
 

Yılbaşı günü, 6 yaşındaki Melisa Şanlı'nın nefes almasına yarayan oksijen konsantratörü ve oksimetresinin çalınmasının ardından Türkiye seferber oldu. Ailenin acısına ortak ve destek olmak isteyen çok sayıda kişi, yeni cihaz almak için harekete geçti. İlk aşamada İzmir'deki özel bir hastane tarafından oksijen konsantratörü hediye edildi. Baba Şaban Şanlı'nın (31) diyaliz makinesine bağımlı yaşadığı, böbrek nakli beklediği ve malulen emekli olduğu öğrenilirken Melisa'nın ise Tire ilçesinde geçen yıl bir trenin çarptığı arabada yaralanarak yatağa bağımlı hale geldiği ortaya çıkmıştı. Polisin başlattığı geniş çaplı araştırma sonucu, çaldıkları cihazı bir hurdacıya 150 liraya satan zanlılar Ö.A. (31) ve M.A. (19), dün (5 Ocak) akşam saatlerinde yakalanmıştı. M.A., suçunu itiraf ederek pişman olduğunu söyledi. Çaldıkları cihazın ne amaçla kullanıldığını bilmediğini dile getirdi. Diğer zanlı Ö.A. ise suçlamayı kabul etmedi. İki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 

Maddi durumu iyi olmayan ailenin dramının duyulmasıyla her şehirden sağduyulu vatandaşlar, ulaşmak için seferber oldu. Yoğun ilgiden memnun olduklarını dile getiren baba Şanlı, "Herkesten Allah razı olsun. Hırsızların yakalanmasına çok sevindik. Bayraklı İlçe Emniyeti'ne, oksijen tüpü getirenlere ve arayanlara teşekkürler. Anlatamam duygularımı, çok sevindim, çok." şeklinde konuştu.
 

Kızıyla oyunlar oynayarak mutluluğunu paylaşan anne Şanlı ise solunum cihazının yenisini getirenlere minnettar olduğunu ifade ederek, "Allah devletimizden sağolsun. Artık Melisam rahat bir şekilde nefes alabilecek. Kızım Melisa'nın iyileşmesini istiyorum. Bir daha hırsız giremeyecek güzel bir ev istiyorum. Her şeyin başı sağlık. Eşim ve kızım rahatsız, ben iyi olacağım ki eşim ve yavruma bakayım." dedi. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler