YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binlerce kişi şehidin baba evine akın etti
Başkent'te Şehit Uzman Çavuş Barış Akın'ın baba ocağında toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup, sloganlar atarak terörü protesto etti.
Binlerce kişi şehidin baba evine akın etti
20 Ağustos 2015 / 22:59 Güncelleme: 21 Ağustos 2015 / 00:28

Başkent'te gece saatlerinde toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup, Siirt-Pervari  karayolunda teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Barış Akın'ın Keçiören'deki baba ocağına doğru, tekbir getirerek yürüyüşe geçti. Şehidin evinin bulunduğu Fatih Caddesi'nde toplanan çok sayıda vatandaş,  'Şehitler ölmez vatan bölünmez, hepimiz askeriz hepimiz polis' şeklinde sloganlar atarak, terörü  protesto etti.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Şehit Akın'ın evinin önünde büyük bir kalabalık oluşturan vatandaşlar, istiklal marşı okuyup, terör örgütü aleyhinde sloganlar attı. Yoldan geçen sürücüler de araçlarının kornalarına basarak, destek verdi.

GÖLBAŞI’NDA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Son dönemde artan terör olaylarına bir tepki de Ankara’nın Gölbaşı ilçesinden geldi. Şehitleri anmak için teröre lanet ve şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Gölbaşı’nda düzenlenen yürüyüşe kadın, erkek, genç, yaşlı herkes ellerinde Türk Bayrağı ile katıldı. Katılan herkese her bir şehit için kırmızı gül dağıtıldı. “Ne Mutlu Türküm Diyene”, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Şehidim Hakkını Helal Et” sloganları ile Kaymakamlık önünden Cemal Gürsel Caddesi’ne kadar yürüyen gruba çevreden vatandaşlarda katılırken, grup burada İstiklal Marşı okuyarak basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından Doğu ve Güneydoğu’da şehit düşenler için Fatiha okunduktan sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İHA

 

 // tepki
Bu tepkilerin Diyarbakır, van gibi doğu illerinde de olması lazım... Ama yok......
21 Ağustos 2015 06:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler