YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl'de PKK'ya ağır darbe! O hain öldürüldü
Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda 3 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. Öldürülen teröristler arasında, 300 bin lira ödüllü gri listede bulunan 'Rodi-Piling' kod adlı Abidin Bayram'ın da bulunduğu açıklandı.
Bingöl'de PKK'ya ağır darbe! O hain öldürüldü
24 Mayıs 2016 / 20:35 Güncelleme: 24 Mayıs 2016 / 20:35

Bingöl Valiliği, güvenlik güçlerinin Ortaçanak bölgesinde düzenlediği operasyonlarda 3 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiği belirtildi. 

Öldürülen teröristler arasında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan aranan teröristler listesindeki 300 bin lira ödüllü gri listede bulunan 'Rodi-Piling' kod adlı Abidin Bayram'ın da bulunduğunu açıkladı. 

Valilik açıklaması şöyle:

"49'uncu Komando Tugayı Harekat Komutası'ndaki Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından, 21 Mayıs 2016 tarihinde Bingöl ili merkez ilçe Ortaçanak bölgesinde icra edilen 'Şehit Jandarma Komando Er Elvan Çınan-3' operasyon faaliyeti esnasında silahları ile birlikte ölü olarak 3 erkek PKK/KCK terör örgütü mensubu ele geçirilmiştir. 

Yapılan araştırmalar sonucunda ölü olarak ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarından birinin, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan, '3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu' kapsamında Gri renk 300 bin TL ödüllü listede bulunan Rodi-Piling kod adlı Abidin Bayram isimli PKK/KCK terör örgütü mensubu olduğu tespit edilmiştir. 

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler