YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl'de PKK/KCK operasyonu: 18 gözaltı
Bingöl'de PKK/KCK operasyonu: 18 gözaltı
28 Nisan 2016 16:45
Bingöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 5 ilde düzenledikleri PKK/KCK operasyonunda gözaltına alınan 18 kişiden 3'ü serbest bırakılırken, 15 kişi ise adliyeye sevk edildi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terörle mücadele ekiplerinin, 26 Nisan tarihinde Bingöl, Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ ve Bitlis olmak üzere toplam 5 ilde yürüttüğü PKK/KCK operasyonunda gözaltına alınan 18 kişinin emniyetteki sorgusu tamamlandı. 

Emniyette sorgulanan 18 kişiden 3'ü serbest bırakılırken, 15 kişi bugün Bingöl Adliyesi'ne sevk edildi.

Konu ile ilgili Bingöl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün yazılı olarak yapılan açıklamada, "PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında; 

PKK/KCK terör örgütü üst yapılanması KCK/TY ve KJA ile gençlik yapılanması YDG-H/DEM-GENÇ içerisinde ilimizde faaliyet gösteren, vatandaşın huzur ve güveni bozmaya çalışan şahısların faaliyetlerinin deşifre edilerek önlenmesi, suç ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik olarak Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma dosyası kapsamında; 26.04.2016 günü İlimiz ve Diyarbakır, Ağrı, Tekirdağ, İstanbul, Iğdır ve Bitlis illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar neticesinde toplam 18 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Soruşturma dosyası kapsamında 2 şahıs ise cezaevinde tutuklu bulunmaktadır. Yakalanan toplam 18 şahıstan 3 şahıs Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine TEM Şube Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştır. 

Gözaltına alınan diğer 15 şahıs ise 28.04.2016 günü öğleden sonra Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmek üzere adli makamlara sevk edilmiştir. 

Kamu düzeninin sağlanması, vatandaşımızın huzur, güvenini sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve tavizsiz devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler