YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl’de öğrencilerden kalorifer eylemi
Bingöl’de öğrencilerden kalorifer eylemi
05 Ocak 2014 22:50
Bingöl’de üniversite öğrencileri, kaldıkları yurtta kaloriferlerin yanmadığı iddiasıyla eylem yaptı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne (KYK) bağlı Bingöl Yurdu'nda kalan kız öğrenciler, yurtta kaloriferlerin yanmadığını belirterek eylem yaptı. 850 kişilik yurtta iki gündür ısınma problemi yaşadıklarını belirten öğrenciler, üzerlerine battaniye alarak yurdun önünde toplandı. Öğrencilerden Hilal Tunç yaptığı açıklamada, yurtta yakıt problemi olduğunu belirterek, “Yurdumuzda yakıt problemi var, üşüyoruz. Final haftasındayız ve soğuktan resmen donuyoruz. Bu soruna kimse bir çözüm bulmuyor. Yemek, su ve sıcaklık problemimiz var. Bunların hepsine bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Özlem Öner ise, “Üşüyoruz, şöyle bir şey var; geçen gün 3. katta odanın tavanı çöktü ve hiç kimse bir şey yapmadı. Müdüre hanım bir şey yapamayacağını söyledi. Hırsızlık olayları oluyor, hiçbir şekilde hiçbir şey yapılmıyor. Kaç kişinin bilgisayarı çalındı. Camlardan hava geliyor, hiç kimse bir şey yapmıyor. Bunlara çözüm bulunsun” diye konuştu.

Öğrenciler açıklamanın ardından olaysız şekilde dağılırken, KYK Bingöl Kız Yurdu Müdiresi herhangi bir açıklama yapmadı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler