YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binbaşıya çete gözaltısı
Binbaşıya çete gözaltısı
18 Ocak 2010 12:03
Bursa'da Jandarma tarafından düzenlenen operasyonda çeteye aracılık ettiği ileri sürülen emekli binbaşı gözaltına alındı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda baskı, şiddet ve cebir uygulayarak ekonomik zorluk çeken şirketlerin yönetimini ele geçirmek isteyen çete çökertildi. Yağma, nitelikli tehdit ve kasten yaralamanın yanısıra silahla işyeri basan çeteye aracılık ettiği iddia edilen emekli binbaşı C.Ö.'de operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, bazı şirket yönetimlerini baskı ve şiddet uygulayarak ele geçirmek isteyen kişilerin olduğu yönündeki ihbar üzerine Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Zanlıların ele geçirmek istedikleri şirketlere baskın yaparak şirket yönetimine gözdağı verdiklerinin belirlenmesi üzerine jandarma olayla ilgili operasyon başlattı. Yapılan araştırmalarda şüphelilerin bazı şirket hislerinin devredilmesi konusunda şirket sahibine yönelik tehdit ve darp olayları gerçekleştirdikleri, son olarak bir şirket sahibini darp ederek, şirket hisselerini devredilmesi ve paraların ödenmesi için 3 gün süre verdikleri belirlendi.

İzmir'e giden zanlıların, 3 gün sonra kiralık otomobille tekrar Bursa'ya döneceklerini tespit eden güvenlik güçleri, zanlıları yakalamak için Bursa merkez Osmangazi ve Nilüfer ilçeleriyle İstanbul'da eş zamanlı operasyon düzenledi. 'Yağma, nitelikli tehdit, kasten yaralama, 6136 sayılı kanuna muhalefet' suçları işledikleri iddia edilen M.Ş.A., liderliğindeki çete çökertildi. Operasyonda çete liderinin adamları A.A., Ö.A., Y.B., E.S., O.A., M.K.O.M. ve K.A. ile çeteye aracılık ettiği öne sürülen emekli binbaşı C.Ö. gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 2 adet 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca, muhtelif senetler, ajandalar ve tapu senetleri ele geçirildi. Jandarmada sorgulamaları tamamlanan 10 zanlı sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler