YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'dan Keçiören Metrosu açıklaması
Binali Yıldırım'dan Keçiören Metrosu açıklaması
06 Aralık 2015 16:50
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, "Keçiören Metro hattında çalışmaların yüzde 99'u tamamlandı. 2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde burayı hizmete almış olacağız" dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankaralıların açılmasını merakla bekledikleri Keçiören Metro hattında çalışmaların yüzde 99'unun tamamlandığını belirterek, "Kalan işleri süratle 7 gün 24 saat gerekli çalışmalar yapılarak ve 2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde burayı hizmete almış olacağız" dedi.

Bakan Yıldırım, Keçiören Metrosu Atatürk Kültür Merkezi ve Keçiören Belediyesi istasyonlarında yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaptıkları incelemede inşaatta gelinen aşamanın ve bundan sonra yapılacak işlerin belirlendiğini söyledi.

Projenin tamamlanıp hattın hizmete alınması için gerekli tedbirlerin gözden geçirildiğini anlatan Yıldırım, hattın Keçiören'de Gazino istasyonundan başlayıp, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Keçiören Belediyesi, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ, Atatürk Kültür Merkezi'ne ve burada mevcut metrolara bağlandığını ifade etti.

"2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde hizmete alacağız"

Bakan Yıldırım, Fatih Köprüsü üzerinde sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğun trafik nedeniyle Ankaralıların en büyük beklentisinin bu metro hattının bir an önce hizmete girerek, şehir içi karayolu trafiğinin rahatlaması olduğunu dile getirdi. Yıldırım, "Kalan işleri süratle 7 gün 24 saat gerekli fedakarlıklar, çalışmalar yapılacak ve inşallah 2016'nın içinde, en geç 3. çeyreğinde burayı hizmete almış olacağız. Tercihimiz 2016 yılı içinde olabildiğince erken bir tarihte işletmeye alabilmektir. Bunun için olağanüstü bir gayretle ve çalışma gerekiyor" diye konuştu.

Yıldırım, Keçiören Metrosu'nda 2016 Mart sonuna doğru deneme sürüşlerinin başlatılacağını kaydetti.

Sosyal medyada fenomen haline gelen "Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun başlasın ama hiç bitmesin" sözünü anımsatan Yıldırım, bu sözün değiştirileceğini, aşk için güzel bir söz olduğunu ancak Keçiören Metrosu için arzu edilen bir söz olmadığını belirtti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler