YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bilecik'te fabrika işçileri eylem yaptı
Bilecik'te fabrika işçileri eylem yaptı
01 Mart 2016 20:22
Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Serdaroğlu: "İşçinin çalışma hayatındaki yıpranması, iş güvencesi, işsizlik zamanlarında geçinmesine yardımcı olan, kıdem tazminatı gasbedilmekle karşı karşıyadır."

Bilecik'te fabrika işçileri, "kıdem tazminatı" ve "kiralık işçi" konularındaki düzenlemeleri protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

Vezirhan beldesinde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan ve DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikasına üye işçiler, mesai çıkışında otobüslerle Bilecik'e gelerek Tevfikbey Caddesi'nde toplandı. 

Slogan atan işçiler, ellerindeki dövizlerle İstiklal Mahallesi'ndeki Güzel Sanatlar Galerisi yakınlarına kadar yürüdü. 

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, hükümetin çalışma hayatını etkileyecek yasa tasarılarını hayata geçirmeyi planladığını savundu.

Yapılan çalışmalarla işçilerin kazanılmış haklarının ellerinden alınacağını öne süren Serdaroğlu, "İşçilerin geleceği, sağlığı, kazanılmış emeklilik, yıllık izin kıdem tazminatı gibi hakları ellerinden alınacak. En önemlisi de bu yasanın hayata geçmesiyle kiralık işçiler en temel haklarından olan sendikalaşma, toplu sözleşme ve grev hakkını kullanamaz hale gelecekler. İşçinin çalışma hayatındaki yıpranması, iş güvencesi, işsizlik zamanlarında geçinmesine yardımcı olan, kıdem tazminatı gasbedilmekle karşı karşıyadır" dedi. 

Polis eylem nedeniyle geniş güvenlik önlemi alırken, işçiler basın açıklamasının ardından dağıldı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler