YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bıçkı makinesine düşen işçinin başı gövdesinden ayrıldı
Bıçkı makinesine düşen işçinin başı gövdesinden ayrıldı
20 Haziran 2015 14:18
Balıkesir Dursunbey'de bir kereste işçisi inanılmaz şekilde öldü. Bıçkı makinasına ağaç götüren işçi, ayağının kaymasıyla bir anda makinanın altına girdi. Çalışan makine işçinin başı ile gövdesini ayırdı. Feci ölümü görenler büyük şok geçirdi.

Balıkesir'in Dursunbey ilçesindeki kereste imalathanesinde çalışırken ayağı kayan işçi bıçkı makinesine düştü. Başı gövdesinden ayrılan adam feci şekilde can verdi. Kazaya şahit olanlardan kimi şoka girdi kimi baygınlık geçirdi.

Olay, Dursunbey aşağı sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir kereste imalathanesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, saat 07.30 sıralarında meydana gelen kazada Ali Çetin (57) ayağının kayması sonucu bir anda şerit makinesinin üzerine düştü. Düşme sonucu şahsın baş kısmı şerit makinesine isabet etti. Şahsın başı gövdesinden ayrılarak olay yerinde feci şekilde can verdi.

Şoka girdiler

Olayı gören diğer çalışanlar şok geçirdi. Çalışanlar kaza sonrası hemen dışarıya çıkarken içeride kalan bir işçi de geçirdiği şok sonucu bayılarak hastaneye kaldırıldı. Çevrede güvenlik önlemleri alan polis ekipleri incelemelerde bulundu. Dursunbey Cumhuriyet Savcısı Aycan Üründül, gerekli tutanakların hazırlanmasının ardından cesedin kaldırılmasını istedi. Dursunbey Belediyesine ait cenaze aracı ile Dursunbey Devlet Hastanesi>'ne kaldırılan Ali Çetin’in cesedi yapılan ilk otopsinin ardından detaylı otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Karısı ve kızı fenalık geçirdi

Kaza sonucu hayatını kaybeden şahsın eşi ve kızı da olay yerine gelince fenalık geçirdi. Sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen Çetin’in yakınları Dursunbey Devlet hastanesine sevk edildi. Polis kaza ile ilgili inceleme başlatırken, yaşanan bu elim kaza ilçede büyük üzüntüye sebep oldu.

Bu arada Ramazan ayı sebebi ile Dursunbey’de gece 04.00 ile 11.00 arasında mesai yaptıkları bildirildi. Bıçkı makinesine düşerek başı kopan şahsın evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

30028529.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler