YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beypazarı'na şehit ateşi düştü
Beypazarı'na şehit ateşi düştü
18 Ocak 2016 18:53
Şırnak'ta PKK'lılar tarafından hazırlanan patlayıcının patlatılmasıyla şehit düşen 23 yaşındaki Mahmut Bilgin'in Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü.

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan 3 özel hareket polisinden 23 yaşındaki Mahmut Bilgin'in Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü. Kendisi de polis memuru olan şehit babası 45 yaşındaki Yusuf Bilgin, taziyeleri kabul etti.

Bekar olan polis memuru Yusuf Bilgin, ilk görev yeri Ağrı'da 1 yıl görev yaptıktan sonra 2 yıl önce geldiği Şırnak'ın İdil İlçesi'nde şehit düştü. Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit polis Bilgin'in babası Yusuf Bilgin'in de polis olduğu öğrenildi. Ankara'dan 7 yıl önce Beypazarı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne tayini çıkan Yusuf Bilgin, oğlunun şehit olduğunu haberini, yetkililerden alınca yıkıldı. Şehit annesi Günnur Bilgin ise acı haberle gözyaşına boğulup, ağıtlar yaktı.

Bilgin Ailesi'nin Hacıkara Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bulunan apartmandaki dairelerine Türk bayrağı asıldı.

Şehit haberinin duyuması üzerine ailesinin oturduğu evine yakınları, komşuları ve baba Yusuf Bilgin'in polis meslektaşları akın etti. Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da eve gelip aileye taziye ziyaretinde bulundu. Şehit ailesinin oturduğu evin önünde 2 ambulans hazır bekletildi.

14 yaşında Bilge ve 22 yaşında Şevval adında 2 kız kardeşi bulunan şehit polis Mahmut Bilgin'in cenazesinin yarın öğlende Beypazarı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler