YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyoğlu'nda "kafe" gerginliği
Beyoğlu'nda "kafe" gerginliği
21 Nisan 2015 00:15
Beyoğlu'nda mülkiyeti bir vakfa ait olan ve deprem riski olduğu gerekçesiyle tahliye kararı verildiği belirtilen binadaki kafenin mühürlenmesine tepki gösteren gruba, polis müdahale etti.

Sıraselviler'deki söz konusu kafenin bulunduğu sokağa gelen bir grup, slogan attı. Gruptan bazı kişilerin mühürlü olan kafeye girmesi üzerine, bölgeye polis ekibi sevk edildi.

Polisle gruptakiler arasında çıkan tartışma sırasında, kafeterya işletmecisi Emriye Uysal fenalık geçirdi. Durumun bildirilmesi üzerine gelen sağlık ekiplerince ambulansta müdahale edilen Uysal, daha sonra kafeteryanın önüne döndü.

Polisin bölgeden ayrılmasının ardından, kafeterya önünde bir grup yeniden toplandı. Bazı kişilerin pencereden kafeteryaya girmesi üzerine, bölgeye tekrar polis ekibi gönderildi.

Mühürlü binaya girmenin suç olduğu yönünde uyarıda bulunduğu gruptakilerle tartışan polis, kalkanlarla grubu kafeteryanın bulunduğu bölgeden uzaklaştırdı.

Polise direnen gruptan 9 kişi, ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bu arada, vakıf ve işletme sahibi arasında mahkemeye taşınan anlaşmazlık nedeniyle Beyoğlu Belediyesi'nin gönderilen mahkeme kararı uyarınca 60 gün önce işletme sahibi Emriye Uysal'a tebligat gönderdiği, işletme tahliye edilmeyince geçen hafta cuma günü zabıta ekiplerince kafeteryanın tahliye işlemi gerçekleştirilerek mühürlendiği belirtildi.

 

AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler