YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beylerbeyi Sarayı Tüneli için geri sayım
Beylerbeyi Sarayı Tüneli için geri sayım
15 Eylül 2016 15:16
70'li yıllardan itibaren kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli'nin açılmasıyla Üsküdar sahildeki trafiğin rahatlaması bekleniyor.

1970’li yıllardan bu yana trafiğe kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli için geri sayım başladı. Üsküdar-Beylerbeyi hattındaki sahil trafiğini rahatlatması hedeflenen tünelin 19 Eylül Pazartesi günü hizmete açılması planlanıyor.

Habertürk'te yer alan habere göre, 4 Ağustos’ta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından kamuoyuna tanıtılan tarihi tünel yolunun askeri güvenlik bölgesinden geçmesi nedeniyle açılış tarihi açıklanmamıştı.

SABAH 7'DEN İTİBAREN...

Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, askeri prosedürlerin tamamlanmasıyla Beylerbeyi Tüneli, 19 Eylül Pazartesi günü sabah 07.00 itibarıyla trafiğe açılması planlanıyor. Yapılan çalışmalarda orijinal dokusu muhafaza edilen 2.90 cm yüksekliğinde ve 150 metre uzunluğundaki tarihi tünelin trafiğe açılmasıyla 45-50 dakikada geçilen yol 3 dakikaya inebilir.

ASKERİ BÖLGENİN İÇİNDEN GEÇİYOR

Araçlar askeri bölgenin içinden karşıya geçecek. Saraydan girip tünel bitiminden askeri alan çıkışından geçip Üsküdar’a geçmiş olacak. Tünel sabah Beykoz- Üsküdar istikameti akşam Üsküdar-Beykoz istikameti olarak tek yönlü olacak. 06.00 ile 16.00 arası Üsküdar’a gidiş yönüne, 16.00 ile 06.00 arası Üsküdar’dan Beykoz istikametine açık olacak.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler