YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BESYO sınavları tamamlandı
BESYO sınavları tamamlandı
09 Ağustos 2015 20:34
Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ya da Spor Bilimleri Fakültesi’ne yerleşmek için her yıl yapılan özel yetenek sınavları tamamladı.

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümünün kendi bünyesinde gelecek dönem eğitim görecek öğrencileri belirlemek için yaptığı yetenek sınavına yaklaşık bin civarında başvuru yapılırken sınavlara çevre illerden de çok sayıda öğrenci katıldı.

BESYO spor salonunda yapılan sınavlarda her branş için ayrı kurulan parkurlarda bir birileri ile yarışan adaylar sınavların değerlendirmeye alınmasından sonra oluşacak derece listesine göre yeterli bulunursa, Beden Eğitimi Öğretmenliği ya da Antrenörlük Bölümü’nü kazanacak.

İnönü Üniversitesi’ BESYO’ya yerleştirilecek öğrencilerin listesini önümüzdeki günlerde resmi sitesinden duyurması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnönü Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanı Prof.Dr Yavuz Özbağ İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümlerine öğrenci almak için gerçekleştirdikleri özel yetenek sınavlarını tamamladıklarını ifade ederek, “Her sene yaptığımız sınavları bu yıl da gerçekleştirdik, sınavlarımıza bine yakın sporcu katıldı. Bu sene çevre illerden de çok sayıda arkadaşımız aramızdaydı. Sınavlarımız bu yıl daha büyük bir heyecana sahne oldu, adaylar çeşitli parkurlardan geçerek hayallerindeki bölüme girmek istediler, Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Eğer adaylarımız yeterli görünürse Beden Eğitimi Öğretmenliği ya da Antrenörlük Bölümü’nü kazanacaklar. Kazanan öğrencilerin listesini önümüzdeki günlerde duyuracağız” dedi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler