YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşiktaş'a 1 Mayıs'ta polisin ilginç TOMA diyaloğu!
İstanbul Beşiktaş'ta polis müdahalesi sırasında ilginç diyaloglar yaşandı.
Beşiktaş'a 1 Mayıs'ta polisin ilginç TOMA diyaloğu!
01 Mayıs 2014 / 14:32 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 14:34

Beşiktaş Barbaros meydanı'nda toplanan bir grup göstericiye polis önce "dağılın" anonsu yaptı. Grup uyarıları dikkate almayınca polis önce kalkanlarla müdahale etti sonra gaz attı. Polis, kaçan göstericilere TOMA ile de tazyikli su sıktı. Polis amiri megefonla TOMA'yı kullanan polise talimatlar verdi. Polis amirinin, TOMA'ya "Evet TOMA suluyorsun", "TOMA bir kere suluyorsun", "TOMA öne doğru suluyorsun" dediği duyuldu. Ara sokaklara kaçan göstericiler polise taş attı.
 
"Sayın vekil çarşı içine giriyor, taş atmayın"
 
 Beşiktaş'ta polis göstericilere üçüncü kez müdahale etti. Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda tekrar toplanan gösterilere polis gaz ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler polise, taş, maytap ve havai fişekle karşılık verdi. Polis amiri megafonla göstericilere, "Vekilimiz gelecek gerçekten arkadaşlar.

Sayın vekil çarşı içine giriyor lütfen taş atmayın" şeklinde uyarılarda bulundu. Polis ayrıca çevrede bulunan binaların balkonlarında ki vatandaşlara içeriye girmeleri ve çamlarını kapatmaları konusunda uyarıda bulundu. Göstericiler müdahalenin ardından tekrar ara sokaklara dağıldı. Ara sokaklarda toplana bir grupla polis arasında çatışma yaşandı. Polisin gazla müdahale ettiği grup, taş ve bilyelerle karşılık verdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler