YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berkin Elvan'ın otopsi raporu savcılığa ulaştı
Berkin Elvan'ın otopsi raporu savcılığa ulaştı
21 Nisan 2014 18:55
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Berkin Elvan ile ilgili soruşturma kapsamında, Elvan'ın ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu otopsi raporu savcılığa ulaştı.

Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 11 Mart'ta hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın yaralandığı olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan otopsi raporu savcılığa gönderildi.

Raporda, Berkin Elvan'ın vücudunun detaylı şekilde incelendiği anlatıldı.

Kafa kemiklerinde yapılan incelemeye de yer verilen raporda, şunlar kaydedildi:

"Otopside tanımlanan bulgulara ek olarak beyine yapılan koronal kesitlerde ventrikül sistemi genişlemiş olup, frontalden oksipital bölgeye dek parankim içi küçük çaplı kanamalar görüldüğü, kanama alanları çerçevesinde beyin kıvamı yumuşamış olarak izlendiği, beyincik ve beyin sapına yapılan kesitlerde doku kıvamında belirgin yumuşama ve kolay parçalanabilir görünüm izlenmiştir.''

Raporda, Elvan'ın ölüm sebebi ve sorulan diğer husular hakkında ifadeleri, ilk hastane başvurusu sırasında düzenlenen adli raporu, yatışı sırasında çekilen grafileri, ameliyat raporunu ve doktor takiplerini içeren tüm belgelerin de bulunduğu adli soruşturma dosyası ile Adli Tıp İhtisas Kurulu'ndan görüş alınmasının uygun olduğu belirtildi.

Bu arada, Beyoğlu'nda Berkin Elvan'ın ölümünü protesto için dün yapılan izinsiz gösterilerde gözaltına alınan 60 kişi, adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan şüphelilerin işlemleri tamamlandı. 60 şüpheli, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait otobüslerle, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Taksim Meydanı'nda dün toplanarak, Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 11 Mart'ta hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümünü protesto için eylem yapmak isteyen ve polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruplardan çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler