YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Beni sizlere Allah gönderdi' deyip...
ÇORUM'da bir evde oturan 4 kadının dini duygularını kullanarak paralarını aldığı iddiasıyla Ş.Ç. polis tarafından yakalandı.
'Beni sizlere Allah gönderdi' deyip...
10 Kasım 2014 / 19:32 Güncelleme: 10 Kasım 2014 / 19:33

Olay Çorum'un Mimarsinan Mahallesi'nde dün meydana geldi. İddiaya göre 29 yaşındaki Kayseri nüfusuna kayıtlı Ş.Ç., 4 kadının bulunduğu bir eve gitti. Kapıyı açan kadınlardan birine, "Beni sizlere Allah gönderdi. Ben Allah’ın elçisiyim. Yasini Şerif vermem için görevlendirildim. Sizlerin bu kitapları almanız gerekiyor. Karşılığı olarak da içinizden ne geliyorsa onu verebilirsiniz" dedi.

Kadınlarla evde bir süre oturup, dini bilgiler de veren Ş.Ç., bir süre sonra "Ben kalkıyorum" diyerek evden ayrılmak istedi. Bu sırada kadınlar aralarında topladıkları 460 TL'yi bu kişiye verdi. Şenol Ç. evden ayrıldıktan sonra kandırıldıklarını düşünen 4 kadın, polisi arayarak şikayetçi oldu. Verilen eşkal üzerine çalışma yapan polis, kısa sürede Ş.Ç.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin çantasında yapılan aramada çok sayıda Yasini Şerif kitabı bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadesinde pişman olduğunu söyleyen Ş.Ç. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler