YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediyeyi ateşe verdiler
Adıyaman'ın Kahta ilçesi Belediyesi, şehir içi minibüsçüleri tarafından ateşe verildi. Can pazarının yaşandığı yangında onlarca çalışan dumandan etkilendi.
Belediyeyi ateşe verdiler
14 Ekim 2011 / 19:40 Güncelleme: 14 Ekim 2011 / 19:48

Adıyaman'ın Kahta İlçe Belediyesi, şehir içi minibüsçüleri tarafından ateşe verildi; çıkan yangında can pazarı yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde şehir içi minibüsçülerinin ateşe verdikleri aracın belediyenin giriş kapısını kapatıp binada yangına neden olması sonucu can pazarı yaşandı. Çıkan yangında onlarca belediye çalışanı içeride mahsur kaldı. İtfaiyenin zamanında müdahalesi sonucu belediye çalışanları binanın pencerelerinden zorlukla aşağı indirildi. Yangında belediye içinde bulunan AK Parti İlçe Başkanı Reşat Turanlı, İl Genel Meclis üyeleri Oktay Bakır ve Mustafa Kavak ile birlikte belediye başkan yardımcıları ve bir çok belediye çalışanı ölümden döndü.

Dumandan etkilenen AK Parti İlçe Başkanı Reşat Turanlı ve belediye çalışanları olay yerine gelen ambulansla Kahta Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu ve dumandan zehirlendikleri öğrenildi. Kurtarma çalışmaları esnasında bir zabıta çalışanının ayağı kırıldı. Yangın sonucu binada büyük hasar meydana geldi.

Olayın Kahta Belediyesi'nin yeni minibüs hattının faaliyete geçirmesini protesto eden şehir içi minibüsçüleri tarafından yapıldığı ifade edildi. Olay yaşandığı esnada Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı'nın belediyede olmadığı öğrenildi.

Yangından son anda kurtulan belediye çalışanları ve vatandaşlar yaşanan olaya tepki gösterdi. İçerde mahsur kalan ve son anda kendini dışarı atıp kurtulan İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Kavak, "Minibüsçüler bir anda belediyenin önüne geldiler minibüsü ateşe verdiler. Çok sayıda insan vardı. Hepsi ölümden döndü. Kimi zehirlendi, kimi kendini aşağı attı.

İnsanlık dışı. Böyle hak aranmaz. Böyle şey olmaz. Bu saçma bir eylem. Bunu tasvip etmiyoruz. Bunların cezasını çekmesini istiyorum" dedi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler