YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediyeye saldırdılar: 1 ölü
Belediye binasına saldırı: 1 ölü, 20 yaralı
Belediyeye saldırdılar: 1 ölü
06 Eylül 2010 / 23:39 Güncelleme: 06 Eylül 2010 / 23:40

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde kaçak yapı yapmalarına izin verilmeyen bir grup tarafından Bismil Belediyesine düzenlenen saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 5'i ağır 20 kişi yaralandı. 
 

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde, kaçak yapı yapmak isteyen, ancak belediye tarafından izin verilmeyen bir grup bıçaklı saldırı düzenledi. Olayda 20 kişi yaralandı. Hastanede tedavi gören ve aldığı bıçak darbeleri nedeniyle durumu ağır olan Belediye Meclis Üyesi Cesim Baran’ın yakını Suat Baran, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, yaşamını yitirdi.

Olayda Zeki Kortak, Halil Kortak, Hamdullah Aydın, Tacettin Çelik, Ali Bengin, Enver Çelik, Süphan Şeker, Mehmet Sadık Baran, mehmet Aydın, İhsan Akbay, Veysi Baran, Halis Baran, ve belediye Meclis üyelerinden Cesim Baran, Mehmet Onat, Hadi Çelik'inde bulunduğu toplam 5'i ağır 20 kişi yaralandı.

Yaralılar Bismil Devlet hastanesi ile Dicle Üniversitesi Acil Servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. Çevik Kuvvet polisleri yeni bir olayın çıkmaması için güvenlik önlemleri alırken, ilçeye BDP Diyarbakır İl Başkanı Nijad Yaruk ve il yöneticilerinin de bulunduğu bir heyet giderek incelemelerde bulundular. İlçede gerginlik devam ediyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler