YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye'den örnek hizmet
Belediye'den örnek hizmet
17 Ekim 2009 15:25
Yenimahalle Belediyesi öyle bir hizmet veriyor ki.. "Keşke tüm belediyeler böyle duyarlı olsa" dedirtiyor...

CHP'li Yenimahalle Belediyesi ilçede vefat eden vatandaşların bütün cenaze masraflarını ücretsiz olarak karşılıyor. Yenimahalle Belediyesi cenaze paketinde kefen ve lokum ücretsiz yer alıyor.

Yenimahalle'de vefat eden vatandaşlara Belediye'den ücretsiz cenaze hizmeti başlattı.

Yenimahalle Belediyesi ilçede vefat eden vatandaşa ücretsiz olarak onlarca hizmet sunuyor. Cenaze evine ücretsiz yemek ve cenaze için olabilecek bütün malzemeleri sunuyor. Belediye, cenaze işlemlerini yerinde görevlendirdiği bir memur tarafından yapıyor, cenaze aracı tahsis ediyor, maddi durumu yerinde olmayan cenaze sahipleri için ise yemek veriyor.

Türkiye'de ilk defa geniş kapsamlı olarak Yenimahalle Belediyesi tarafından uygulanan proje ile Yenimahalle halkına en zor günlerinde büyük destek veriliyor. Konuyla ilgili İHA'ya konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 30 Mart'ta göreve geldiklerinde 4 tane cenaze aracı bulunduğunu hatırlatarak, 5 araç daha satın alarak cenaze filosu kurduklarını kaydetti. Klimalı ve son model araçların hizmet verdiğini söyleyen Başkan Yaşar, Ankara dışına cenaze benzini karşılamaları halinde ücretsiz hizmet verildiğini ifade etti. Belediyecilikte bu hizmetin önemli bir görev olduğunu anlatan Yaşar şöyle devam etti:

"İnsanların iyi gününde çok dostu olur. Ama acı gününde dostlarıda olması gerekir. Yenimahalle'de cenazesi olan vatandaşlar belediyemizi aramaları halinde zabıta ekiplerimiz cenaze evine gidiyor. Bütün cenaze işlemlerini Yenimahalle Belediyesi tamamlıyor. Cenaze paketinde çere otundan, gülsuyuna, kefen, havlu, lokum ayrıca bizim verdiğimiz paket cenazenin yıkanmasını en iyi şekilde sağlıyor. Fakiri de, zengini de aynı kefene giriyor. Eğer çok fakir aileler olursa akşam pide ve yemek gönderiyoruz. Bu hizmet küçük gibi görünsede çok ulvi bir hizmettir. Ölüm ani olan bir şey Allah veriyor, Allah alıyor."

Yenimahalle halkına hem eğitimde, hem sağlıkta ve hem sosyal hayatta 5 yıl içinde kalitesini 2 basamak yukarıya çıkaracaklarını ifade eden Başkan Yaşar, Yenimahalle'de çok büyük bir değişiklik olacağını söyledi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler