YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediyede silahlar konuştu
Adana'da daha önce kavge ettikleri gerekçesiyle MHP'den ihraç edilen meclis üyeleri ile tarafları arasında silahlı kavga çıktı.
Belediyede silahlar konuştu
05 Ekim 2009 / 19:30 Güncelleme: 05 Ekim 2009 / 19:34

Adana'da, meclis toplantısında daha önce kavga ettikleri gerekçesiyle MHP'den uzaklaştırılan ve ihraç edilen meclis üyeleri ile tarafları arasında belediyede silahlı kavga çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken 4 kişi gözaltına alındı.  Edinilen bilgiye göre, daha önce Seyhan Belediyesi Meclisi toplantısında, Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili'de yeni oluşturulan mahalleye "Dicle" ismini öneren MHP'li meclis üyesi Askeri Dağlı ile bu isme karşı çıkan MHP'li meclis üyesi Yusuf Ziya Üçdağ arasında çıkan kavganın ardından MHP Adana İl Disiplin Kurulu, meclis üyesi Yusuf Ziya Üçdağ'ı partiden ihraç edilirken, Askeri Dağlı'ya 6 ay uzaklaştırma cezası verdi. 

Partiden uzaklaştırılan Askeri Dağlı ile ihraç edilen Yusuf Ziya Üçdağ ve tarafları bugün yapılacak meclis toplantısına katılmak üzere Seyhan Belediyesi'ne geldi.  MHP Grubu toplantısında başlayan tartışma büyüyerek Seyhan Belediyesi binası dışına çıktı. Her iki meclis üyesi taraflarının aralıklara  8-10 el ateş ettiği olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri silahlı kavgayı yatıştırırken, 4 kişi gözaltına alındı. Seyhan Belediyesi Meclis Toplantısı erteleninren olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler