YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye otobüsünde şoke eden 10 Kasım eylemi
10 Kasım nedeniyle sirenlerin çalmasıyla birlikte otobüste bulunanların ayağa kalkmasını isteyen kadın, bir kaç kişinin ayağa kalkmadığını görünce, "Ayağa kalkamayanların bir gün kafasına sıkacağız" dedi.
Belediye otobüsünde şoke eden 10 Kasım eylemi
10 Kasım 2014 / 20:40 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 07:33

Gül Tan isimli kadının bu olayla ilgili videoyu sosyal medyada paylaşması da büyük tepkilere neden oldu.

Atatürk ölümünün 76'ncı yıldönümünde, Türkiye'nin dört bir yanında törenler, mevlitler ve dualarla anıldı.

Sosyal medyada da çok sayıda paylaşım yapıldı. O paylaşımlardan en dikkat çekeni ise Gül Tan isimli bir kadının Facebook'a yüklediği video oldu.

Belediye otobüsünde şoke eden 10 Kasım eylemi
 
"Saygı duruşunda bulunmayanların kafasına sıkacağız"

Turan, belediye otobüsündeyken sirenler çalmaya başlayınca ayağa kalktı. Ancak otobüste ayağa kalkmayanlar da vardı. Duruma sinirlenen Gül Turan, "Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk için saygı duruşuna geçmeyenlerin bir gün kafasına sıkacağız" diye bağırdı. Bunun üzerine yerlerinde oturan yolcular da ayağa kalktı.
 
Tepki gösteren kadını da tehdit etti

Kendisini izinsiz olarak video çektiği için Gülten Tan'a tepki gösteren güneş gözlüğü takan kadın ise tehdit ettiğini yine Facebook'ta paylaştı. TC Gülten Tan adlı kişi paylaştığı videonun altına 'Adamı böyle ayağa dikerler işte.  Sonrasında bu gözlüklü beni çekmenize ben izin vermedim nasıl çekersiniz dedi. Sana mı soracağım dedim. Terbiyesiz dedi bana. Ağzını topla yada gelip ben toplayayim dedim.
Sustu.' şeklinde yorum yazdı.
 
Nefret söylemini şuurlu bir eylem diye paylaştı

Gül Tan'ın daha önce yaptığı bir paylaşım da dikkat çekti. Tan, Karaköy'deki Neve Şalom Sinagog'u kapısına asılan "Yıkılacak mekan" afişini, "16 yaşında şuurlu bir Türk yapmış" notuyla paylaştı.
 
Gül Tan, yaptığı paylaşımların altına, eylemlerinin devam edeceği mesajını da düştü.

İşte o şoke eden anlar,

HABER7

Bol Atalı günler
 // Kemal
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
11 Kasım 2014 Salı 10:50
Trajıkomik
 // GOKGOK
Benim bildiğim saygı duruşu esas duruşta beklemektir. Bu bayan elinde telefonla otobüsteki vatandaşları çekerek ve tehdit ederek mi gösteriyor Atatürk'e saygısını. Atatürk olsa bu kadına yaptığı eylem ve konuşmadan ötürü kızardı. Telefonla twitter la facebook la saygı gösterilmez. Atatürk'e saygı diye bağıranlar arkasından şimdiye kadar kaç kez bir Fatiha okumuş acaba....
11 Kasım 2014 Salı 10:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler