YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye önünde otobüsünü yaktı
Belediye önünde otobüsünü yaktı
23 Mart 2010 21:56
Belediyeden 200 bin TL alacağı olduğunu ancak tahsil edemediğini iddia eden kişi, belediye önünde otobüsünü ateşe verdi.

Manisa merkeze bağlı Sancaklı Bozköy beldesinde müteahhitlik yapan iş adamı, belediyeden 200 bin TL alacağını olduğunu ve dolandırıldığını iddia ederek, sahibi olduğu otobüsü belediye hizmet binası önünde ateşe verdi.  

İlginç eylem şöyle gelişti: Sancaklı Bozköy beldesinde müteahhitlik yapan 40 yaşındaki 3 çocuk babası Mustafa Yılmaz, işçilerini taşıdığı 45 TS 952 otobüsü ile belde meydanında bulunan belediye hizmet binası önüne yanaştı. Belediye Başkanı ile aralarında alacak verecek sorunu olduğunu bilen belde sakinleri, bu sorunu çözümlemek için Belediye Başkanı Halim Halavurt'u ziyaret edeceğini zannetti. Fakat Mustafa Yılmaz, otobüsünü içerisine benzini dökerek ateşe verdi ve otobüsten kendisini aşağıya attı. Belde meydanındaki yüzlerce kişinin şaşkın bakışları arasından yanan otobüsünü herkes gibi seyretti. Mustafa Yılmaz, Sancaklı Bozköy Belediyesi ile 2008 yılının Temmuz ayından buyana iş yaptığını, beldenin tüm cadde ve sokaklarını kilit parke üretip döşemesini de gerçekleştirmesine rağmen belediyeden alacaklarını tahsil edemediğini iddia etti. Yılmaz, bu ilginç eylemle belde sakinlerini şaşkına uğrattı. Bazı meraklı vatandaşlar da cep telefonları ile bu anı kaydetmeyi ihmal etmediler. İlköğretim okulu öğrencileri de okul çıkışında gördükleri korkunç manzara karşısında hayrete düştüler. Otobüsün yakınından geçen öğrenciler otobüsün yanışını film izler gibi şaşkınlıkla izlediler. Belediye Başkanı Halim Halavurt da belediyedeki makamının penceresinden kendisini protesto etmek için yakılan otobüsün yanışını takip etti.  

Bir süre sonra itfaiye ekipleri olay yerine gelerek alevler içindeki otobüsü kısa zamanda söndürdü.  

Belediyeye yaptığı iş karşılığında parasını alamadığı için çocuklarına simit bile alamadığını, bu nedenle eşi Dudu Yılmaz'ın kendisini çocukları ile terk edip gittiğini, Vergi Dairesi'ne olan 100 bin TL'lik vergi borcunu da alamadığı para için ödeyemediğini belirten Müteahhit Mustafa Yılmaz, "Ben 2008 yılından beri bu beldenin tüm cadde ve sokaklarına kendi ellerimle 75 bin metre karelik parke taş döşedim. Başkan, benim tüm hakedişlerimi adıma düzenlediği sahte imzalı çeklere bankadan çekti bana ödemedi. Benim ne denli haklı olduğumu belde halkının hepsi biliyor. Kendi ürettiğim 39 bin TL'lik taşları bile elimden alıp 'Bunları senin adına satıp parasını sana vereceğim' diyerek aldı, belediyenin akaryakıt aldığı benzin şirketine verdi. Belediyenin akaryakıt borcunu kapattı. BELDES ve KÖYDES'ten tarafıma verilmek üzere hazırlanan çekleri benim imzamı taklit ederek çekti. Seçimler döneminde benden 200 bin TL aldı ondan ses seda çıkmadı. Her geçen gün beni çeşitli usulsüz yöntemlerle dolandırdı ve bitirdi. Ben de bunu protesto etmek için elimde son kalan otobüsümü belediyenin önünde ateşe verdim " iddiasında bulundu. 

Sancaklı Bozköy Belediye Başkanı Halim Halavurt ise suçlamalarının tamamının yersiz olduğunu, bu kişi ile belediye olarak iş yaptıklarını fakat alacağının 25 bin TL olduğunu öne sürdü. Halavurt, "Kendisinin alacağını da Vergi Dairesi'ne olan borcuna karşılık devlet tutuyor. Sahte imza ile kimsenin hesabından para falan çekmiş değilim. Tüm alacaklarını da kuruşuna kadar almıştır. Neden belediyenin önüne gelip de otobüsünü yaktı bilemiyorum. Eğer kendisine yasal olmayan bir şey yapılmış ise yargı da mahkeme de orada. " cevabını verdi.  

Bu arada, olay yerine gelen jandarma kuvvetleri otobüsü yakan Mustafa Yılmaz'ın ifadesine başvurmak üzere gözlem altına aldı. İHA
 

Biraz safçamısın ne,
 // Yalman Güç
Mustafa Yılmaz,eğer senin adına düzenlenmiş çek sahte imza ile para çekildi ise, bankayı mahkemeye versene. Dursun Çiçek'in imzasımı oldu. Dakikasına sahte imzayı kurumlar meydana çıkarır. Zaten içeri gitmişsin. Senin olan kilit taşların bedelini almadan nasıl üçüncü şahıslara devrediyorsun? Bana kalırsa sen de reis bey gibi biraz uçuruyorsun. Sanki otobüsü yaktın,alacağını kapına getirdiler.Şu işin doğrusunu bilen varsa anlatsada anlasak....
24 Mart 2010 00:25
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler