YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye Başkanından KKTC Cumhurbaşkanı'na İzmit’e davet!
Belediye Başkanından KKTC Cumhurbaşkanı'na İzmit’e davet!
26 Aralık 2015 05:47
İzmit Belediye Başkanı Doğan, Gazimagosa Yeniboğaziçi Belediyesi ile kardeş belediyecilik protokolünü imzalamak için gittiği KKTC'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı İzmit’e davet etti.

Başkan Doğan, Gazimagosa Yeniboğaziçi Belediyesi ile kardeş belediyecilik protokolünü imzalamak için gittiği KKTC'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı İzmit’e davet etti. Başkan Doğan’ı KKTC’nde kardeş belediyesi protokolü imzalayacağı Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir karşıladı. Demir, Başkan Doğan’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kardeş belediye tekliflerini kabul etti için teşekkürlerini dile getirdi. Başkan Doğan da Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan mutlu olduklarını belirtti. Yeniboğaziçi Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Doğan, “Biz, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde gerçekten belediyeciliği, halkı merkeze alan, halkı mutlu eden, halkı refah içerisinde yaşatan bir anlayışla çalışıyoruz. İzmit’imizi bir turizm kenti haline getirmeye çalışıyoruz. İzmit’i Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerinin sergilendiği, sağlık turizminin, doğa turizminin, kültür turizminin yaşandığı bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz İnanıyorum ki, Yeniboğaziçi Belediyemiz ile güzel bir işbirliğimiz olacak. Burada ki kardeşlerimize, İzmit’teki kardeşlerimize daha güzel bir yaşam için katkı sağlamayı hedefliyoruz. Birlik ve beraberliğimizin halkımıza mutluluk getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Doğan daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu ile KKTC Belediyeler Birliği’ni de ziyaret ederek KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya da konuk oldu. Başkan Doğan ziyarette, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı İzmit’e davet etti. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı da Başkan Doğan’a daveti için teşekkür ederek, fırsat bulduğu taktirde İzmit’e gelmek istediğini ifade etti. Başkan Doğan’a Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretinde yardımcısı Güray Oruç da eşlik etti.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler