YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye başkanından hamam istedi
Belediye başkanından hamam istedi
04 Şubat 2014 15:52
Mersin'in Gülnar ilçesinde 75 yaşındaki yaşlı adamın, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye gelen büyükşehir belediye başkanından 'hamam' talep etmesi, orada bulunanları hem şaşırttı hem de güldürdü.

Üç dönemdir Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve 30 Mart'taki seçimlerde partisi tarafından yeniden aday gösterilen Macit Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Gülnar ilçesini ziyaret etti. Burada vatandaşlara hitap eden Özcan, Gülnar için projelerini anlattı, vatandaşlardan 30 Mart'taki seçimlerde hem kendisi hem de Gülnar ilçe adayları Fatma Halide Ak için destek istedi.

Özcan'ın konuşmasının ardından kalabalık arasında bulunan 75 yaşındaki yaşlı bir adamın ilginç talebi ise toplantıya katılanları şaşkına çevirdi. "Gülnar için iki isteğim olacak" diyerek başkandan söz isteyip yanına gelen yaşlı adam, "Müslümanlıkta başta şart olan temizliktir. Burada kaç tane arkadaşıma denk geldim. Söylemesi çok ayıp cünüp olmuşlar, yıkanacak yer bulamadıklarını söylediler. Başta bu hamamızı istiyoruz" dedi. Köylünün bu talebi, toplantıya katılanları bir yandan güldürürken bir yandan da şaşkına çevirdi. Yaşlı adamın ikinci isteği ise, ilçe meydanına bir Atatürk heykeli yaptırılması oldu.

Talepleri dinleyen Macit Özcan, seçildikleri takdirde vatandaşların tüm taleplerinin yerine getirileceğini ifade ederek ilçeden ayrıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler