YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye başkan vekili tutuklandı
Belediye başkan vekili tutuklandı
01 Ekim 2011 23:49
'Belediye ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı' iddialarına ilişkin yürütülen operasyonda aralarında belediye başkan vekilinin de bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde ''Belediye ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı ve terör örgütü PKK'ya finansal kaynak sağlandığı'' iddiasıyla düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan, aralarında belediye başkan vekili ve yardımcısının bulunduğu 13 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce iki gün önce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 14 kişi, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Aralarında Suruç Belediye Başkan vekili Mehmet Özkan ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldız, 7 belediye görevlisi ile 4 şirket yetkilisinin bulunduğu 13 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Zanlılardan biri ise serbest bırakıldı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 29 Eylül 2011 tarihinde Suruç Belediye Başkanlığının 2008-2010 yıllarında yaptığı toplam 1 milyon 614 bin 44 lira tutarındaki 8 hizmet alım ihalesinde usulsüzlük olduğunun tespit edilmesi üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Şanlıurfa merkez ve Suruç ilçesi ile Adana, Ankara ve Mersin'de bazı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda belediye görevlileri ile 4 şirket yetkilisinin de bulunduğu 14 kişi gözaltına alınmıştı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler