YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye 18 ay göz yummuş!
İzmir'in Konak ilçesinde ehliyetsiz otobüs şoförüne, 18 ay boyunca göz yumulduğu ortaya çıktı.
Belediye 18 ay göz yummuş!
08 Ekim 2010 / 09:38 Güncelleme: 08 Ekim 2010 / 09:44

 

 

Alkollüyken ehliyetine iki defa el konulan Hakan Türksever'in 16 Haziran'da yaptığı kazada bir babayla kızı hayatını kaybetmişti. Olayın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT yetkilileri, bütün otobüs şoförlerinin sefere çıkmadan önce alkol ve ehliyet kontrolüne girdiğini açıkladı. Ancak bu bilgi kamuoyunu tatmin etmedi. Şef S.T. ile iş tevzi memurları G.Ç., İ.K. ve A.K. hakkında inceleme başlatıldı. İşveren konumundaki bu görevlilerin, ehliyeti olmadığı halde Türksever'e 18 ay boyunca iş verdikleri tespit edildi.

Bunun üzerine S.T. ile tevzi memurları 65 gün açığa alındı. Bununla yetinmeyen genel müdürlük, ayrıca 6 yevmiye cezası keserek şef ve tevzi memurlarını, rütbelerini düşürerek şoförlüğe geri döndürdü.

Alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan tutuklu Hakan Türksever, kazadan sonra polislere, ehliyetini kaybettiğini söylemişti. Bunun üzerine yapılan incelemede, ehliyetine alkollü araç kullanmaktan el konulduğu tespit edildi. Buna rağmen 18 ay boyunca nasıl mesai yaptığı araştırılınca, ortaya ürkütücü bir tablo ortaya çıktı. Arkadaşlarının ehliyetsiz araç kullanmasına izin veren garaj görevlileri, böylece kazayla ilgili davanın boyutunu değiştirecek bir suça da ortaklık etmiş oldu. Suça karışan bu kişilerin, daha önceden belediye garajında tamir olmayı bekleyen ve motoru çıkarılan bir otobüsü aylarca mesaide gösterdiği, bu ve buna benzer sebeplerden dolayı 3 yevmiye cezası aldıkları belirtildi. ESHOT Genel Müdürlüğü ise konu hakkındaki sorulara karşı sessiz kalmayı tercih etti. (Zaman)


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler