YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bebeğini havada doğurdu
Bebeğini havada doğurdu
25 Haziran 2015 08:42
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde doğum sancısı tutan genç kadın için havalanan hava ambulansı, köylülerin yaktığı ateş ve çıkan duman sayesinde tarlaya inmeyi başardı. Havada doğum yapan anne ve bebeği, hastanede tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Saltuk Mahallesi’nin Bühat mezrasında yaşayan Yakup Nergiz, doğum sancısı tutan eşi Nafiye Nergiz (25) için 112’yi ayarak ambulans istedi. Hastanın durumunun acil olması sebebiyle hava ambulansı bölgeye sevk edildi. Babayı arayan hava ambulansının pilotu, otların tutuşturulması ve duman çıkarılması talimatı verdi.

Bunun üzerine Yakup Nergiz ve yakınları, kurumuş otları tutuşturdu. Helikopterin görülmesinin ardından Nergiz’in yeğeni Abdullah Erboğa kırmızı tişörtünü çıkartıp sallayarak hava ambulansının bir dönümlük mısır tarlasına inmesini sağladı. Helikopterin iniş yapmasının ardından Nafiye Nergiz, ambulansa bindirildi. Nafiye Nergiz havada doğum yaparken, anne ve Reşat ismi verilen bebek hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu. 

4 çocuklu Nafiye Nergiz, “Gündüz saat 12-13 arasında sancılarım tuttu ve yakınlarım baş ucumda durarak beni teselli etmeye başladılar ve baktılar durumum kritik hemen ambulans istediler ve ambulansa hastaneye beni kaldırdılar. Allah devletimizden razı olsun. Şayet ambulans gelmeseydi belki şu anda hayata olmazdım ikiz kız çocuğum, bir erkek çocuğum vardı, yeni dünyaya gelen ve henüz ismini kurmadığımız erkek çocuğumla birlikte mutlu ve huzurlu bir hayata tutunmaya gayret ediyoruz” dedi 

Yakup Nergiz ise, “Yerleşim yerimiz dağlık bir araziye sahip ve eşimin durumu iyi değildi kara ambulansı veya başka bir araçla hastaneye yetiştirmemiz en azında 4-5 saat alabilirdi ve şayet o gün hava ambulansı olmasaydı büyük bir ihtimalle eşim ve çocuğum hayatta olmazdı. Allah devletimizde razı olsun” dedi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler