YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bebeği tuvalette doğurup çöpe attı!
Bebeği tuvalette doğurup çöpe attı!
22 Şubat 2014 23:30
Mersin'de evlilik dışı hamile kalan 19 yaşındaki genç kadın, muayene için geldiği hastanenin tuvaletinde doğurduğu kız bebeği çöpe attı.

Olay Mersin Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. 19 yaşındaki A.K., şiddetli karın ağrısı şikayetiyle annesi S.K. ve amcası A.K. tarafından Mersin Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Acil Serviste muayene edilen ve doktorların 'hamilemisin?' sorularına ısrarla 'hayır' yanıtını veren genç kadın, bazı tahliller için örnek vermek üzere tuvalete gitti. Uzun süre tuvaletten çıkmayan genç kadının durumundan şüphelenen hastanenin güvenlik görevlileri, kapıya doğru yaklaştı.

Güvenlik ekipleri kapıyı kırmak zorunda kaldı

Bu sırada içeriden bebek ağlamasını duyan görevliler, kapıyı defalarca vurdu. Buna rağmen kapı açılmayınca güvenlik görevlileri, kapıyı kırıp içeri girdi. Güvenlik görevlileri kadınlar tuvaletinin çöp kutusunda ağlayan kız bebek ile A.K.'yı buldu. Genç kadın ile çöpten çıkartılan kız bebek, hemen acil servise götürüldü.

İlk muayeneleri acil serviste yapılan anne ile bebeği, daha sonra ambulansla Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi.  Bu arada olayla ilgili olarak genç kızın annesi S.K. ve amcası A.K., ifadelerine baş vurulmak üzere gözaltına alındı. Anne ve amcanın, hamilelik olayından haberdar olmadıklarını, kızlarını karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirdiklerini söyledikleri öğrenildi.

Şiddetli kanama nedeniyle tedaviye alınan genç kadının bekar olduğu ve evlilik dışı ilişkiden hamile kaldığı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler