YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bebeği bıçaklayıp fotoğrafını askerdeki babasına göndermiş
Bebeği bıçaklayıp fotoğrafını askerdeki babasına göndermiş
16 Kasım 2013 18:52
Yurt odasındaki buzdolabında başı gövdesinden ayrılmış halde bulunan bebeğin annesi Ü.T'nin ifadesinde, bebeğin başını gövdesinden ayırdıktan sonra çektiği fotoğrafı askerdeki babasına gönderdiğini anlattığı bildirildi.

Denizli'de dün polis tarafından gözaltına yurt odasındaki buzdolabında başı gövdesinden ayrılmış halde bulunan bebeğin annesi olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi Ü.T. ile bebeğin babası olduğu iddia edilen F.C Denizli Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgusunda suçunu itiraf etti.

Ü.T'nin, emniyetteki ifadesinde, yurt tuvaletinde doğurduğu kız bebeği bıçakladığını, daha sonra kesici aletle başını gövdesinden ayırdığını, bu haldeyken cep telefonuyla çektiği fotoğrafı da Sakarya'da asker olan erkek arkadaşı F.C'ye göndererek "işte bu senin çocuğun" yazdığını anlattığı öğrenildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen üniversite öğrencisi Ü.T, savcılıktaki sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede alınan ifadesinin ardından tutuklanan Ü.T, ceza evine götürüldü.

Öte yandan olayın yaşandığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Pamukkale Yurdu'ndaki odanın, güvenlik görevlileri tarafından kilit altına alındığı öğrenildi. Aynı yurtta kalan öğrencilerin bazılarının ise, olay sonrası gece uyuyamadıkları öğrenildi.

Vali Demir: "Adli ve idari süreç hızlı bir şekilde yürütülüyor"

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, yaptığı açıklamada, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtta kalan ve odasında başı gövdesinden ayrılmış bebek cesedi bulunarak gözaltına alınan üniversite öğrencisinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiğini belirtti.

Vali Demir, "Olayla ilgili adli ve idari süreç hızlı bir şekilde yürütülmekte. Savcılık adli yönden olayı soruşturuyor. Müfettişler de sabah erkenden olayla ilgili incelemelerine başladı. Kurumlar anlamında, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da dahil olayda kusuru olanlar varsa bunlar araştırılacak. Bebeğin ölüm nedeninin tespiti için cesedin otopsisi devam ediyor" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler