YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'liler AK Parti binasına yürüdü
BDP'liler AK Parti binasına yürüdü
28 Ekim 2012 17:31
Bursa'da bir grup BDP'li, ''cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'', AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümek isteyince olaylar çıktı.

Yıdırım BDP ilçe örgütü üyeleri ve bir grup partili, ''cezaevindeki mahkumların açlık grevine destek verilmesi amacıyla'' parti binası önünde yapılan basın açıklamasının ardından, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümek istedi.

Ulus Mahallesi'nden Ankara yoluna kadar gelen grubu, çevik kuvvet ekipleri karşıladı.

Uyarıları dikkate almayan kalabalık, çevik kuvvet ekibinin üzerine yürümeye kalkınca yöredeki vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

BDP'liler, burada, çevik kuvvet ekiplerinin üzerine taş ve bazı cisimler attılar. Kalabalığı dağıtan ekipler, ara sokaklara kaçan BDP'lileri yakalamaya çalışıyor.

Bu arada; BDP'lilere tepki amacıyla toplanan kalabalık grup üyeleri ise bir süre bölgede bekledi. Gruptakiler, bir süre sonra sokak aralarına dağılarak BDP'lileri kovalamaya başladı.

Arbede sırasında bir banka ATM'si ve bazı iş yerleri zarar gördü.

Öte yandan; BDP'lilerin bulunduğu gruptan atılan taşın isabet ettiği bir gazeteci, başından yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan gazetecinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler