YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li başkan cezaevinde
BDP'li başkan cezaevinde
20 Ocak 2011 23:20
Van İl Genel Meclisinin Barış ve Demokrasi Partili (BDP) Başkanı Varlı, kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle cezaevine konuldu.

Van İl Genel Meclisinin Barış ve Demokrasi Partili (BDP) Başkanı Semira Varlı, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle gözaltına alınarak cezaevine konuldu.

Alınan bilgiye göre, hakkında ''suç ve suçluyu övmek'' suçlamasıyla iki ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Varlı, akşam saatlerinde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Varlı, emniyetteki işlemlerinin ardından Van İpekyolu Devlet Hastanesi'ne götürülerek doktor kontrolünden geçirildi.

Semira Varlı buradan güvenlik önlemleri altında Van F tipi cezaevine götürüldü.

2003 yılında DEHAP Van Kadın Kolları Başkanlığında görevliyken yaptığı bir basın açıklamasından dolayı Varlı hakkında Van 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ''suç ve suçluyu övmek'' suçlamasıyla dava açılmış, mahkeme, 22 Nisan 2008 tarihinde yapılan duruşmada görevsizlik kararı vererek dosyayı Yargıtaya göndermişti. Yargıtay 8. Dairesinin, kararı bozarak dosyayı gönderdiği Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise Varlı hakkında iki ay hapis cezası verdi. Yargıtayın bu kararı onamasının ardından Varlı gözaltına alındı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler