YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bazı okullar iki gün tatil edildi
Bazı okullar iki gün tatil edildi
08 Ekim 2014 08:00
Diyarbakır, Mardin, Van, Siirt ve Batman'ın bazı ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, bazı okullarda da eğitime ara verildi.

Diyarbakır ve Batman geneli, Mardin'in Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli, Savur ilçeleri ile Van'ın Erciş ve Siirt'in Kurtulan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da okullar tatil

Öte yandan Diyarbakır Valiliği kentteki ilk ve orta dereceleri okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu.

Van'da Yüzüncüyıl'da eğitime ara veridli

Van'da, Kobani'ye yönelik saldırılar nedeniyle çıkan olaylar üzerine Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın eğitim öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, "İlimizde meydana gelen olaylar nedeniyle 08 Ekim 2014 Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir" denildi.

Batman Valiliği'nden açıklama

Batman Valiliği, iki gündür olayların sürdüğü kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yarın, kentteki tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildi.

Hakkarı Üniversitesi'nde eğitime ara verildi

Hakkari'de yaşanan olaylardan dolayı üniversitede eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Gün boyu devam eden olayların ardından alınan karar gereği Hakkari Üniversites'nde yarından itibaren 13 Ekim 2014 tarihine kadar eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler