YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram sevinci yasa dönüştü
Bayram sevinci yasa dönüştü
09 Eylül 2010 17:34
Çayeli’nde denize giren Kur’an Kursu öğrencisi boğularak hayatına kaybetti

Rize'nin Çayeli ilçesi'nde yatılı Kuran Kursu'nda eğitim gören ikisi amca çocuğu üç arkadaş bayram için çıktığı çarşı izninde denize gitti. İyi yüzme bilmeyen 14 yaşındaki Mikail Acar, bir süre dalgalarla boğuştuktan sonra denizde gözden kayboldu, cesedi bir saat sonra dalgıçlar tarafından bulundu.
       

Olay saat bugün 11:00 sıralarında Çayeli ilçesi Kemer Mahallesi sahilinde yaşandı. Armutlu Köyü'ndeki yatılı Kuran Kursu'nda eğitim gören Erzurum Horasan nüfusuna kayıtlı 15 yaşındaki Burak Acar ile amcasının oğlu 14 yaşındaki Mikail Acar ve arkadaşları 15 yaşındaki Van nüfusuna kayıtlı Ali Paluli bayram tatilinde çarşı iznine çıktı. Çocuklar sahilde denize girdi. Bu sırada iyi yüzme bilmeyen Mikail Acar, bir süre dalgalarla boğuştuktan sonra gözden kayboldu. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine polis ve jandarma ekipleri geldi.
 

Ardından bölgede Rize Deniz Polisi'ne bağlı su altı dalgıçları çağrıldı. Dalgıçlar denizde yaptığı bir saatlik aramanın ardından Mikail Acar'ın cesedine ulaştı. Kıyıya çıkarılan Acar'a sağlık görevlileri müdahale etti. Ancak hayatını kaybettiği anlaşılan Acar'ın cesedi otopsi için Çayeli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
       

Olay sonrası Burak Acar ve arkadaşı Ali Paluli kıyıda gözyaşlarına boğuldu. Acar'ın amcasının oğlu Burak Acar, "Çok derine gitmedi ama dalga onu çekti götürdü. Çok uğraştı ama yardım edecek kimse yoktu. Ben bir ara onu tuttum. Ama olmadı. Şimdi ağabeyi gelecek ben ona ne diyeceğim." diyerek ambulans içerisinde yüzüstü yere kapandı. Bu arada 3 arkadaş denize girmeden 5 dakika önce cep telefonu ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Mikail Acar, bu fotoğraftan 5 dakika sonra denizde boğularak hayatını kaybetti. Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Mikail Acar'ın ağabeyi ile yaşadığı ve bir ay önce Erzurum'un Horasan ilçesinden Çayeli ilçesine gelerek buradaki yatılı Kuran Kursu'nda eğitim gördüğü belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler