YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram hırsızlarına operasyon: 14 gözaltı
Bayram hırsızlarına operasyon: 14 gözaltı
13 Ağustos 2013 12:57
Konya polisi bayram süresince hırsızlık yapan 14 şüpheliyi tespit etmesinin ardından yaptığı baskınlarla yakaladı.

Yakalanan 14 şüpheli adliyeye sevk edildi.  Şüphelilerden bisiklet çalarken güvenlik kamerasına yakalanan Kenan M'nin yürüyerek gitmek istemediği için bisikleti çaldığını söylediği öğrenildi. 

Edinilen bilgiye göre, Konya'nın kent merkezinde bayram süresince ev, iş yeri, oto ve okul inşaatlarından hırsızlık yapıldığı bilgisine ulaşan polis araştırma yaptı. Kent merkezinde meydana gelen çok sayıda hırsızlık olayının şüphelilerini tespit eden Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Oto Hırsızlık Büro Amirlikleri bir çok noktaya ani baskınlar yaptı. Yapılan baskınlarda ziynet eşyasından, cep telefonuna, hırdavat malzemeden, bakır kabloya kadar 50 bin liralık hırsızlık yaptıkları belirlenen 14 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin çaldıkları malzemelerde polis tarafından bulundu.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında yer alan ve hırsızlıktan onlarca kaydı bulunan Kenan M., bisiklet çalarken güvenlik kamerasına yakalandı. Kenan M., işlerini halletmek için yürümek istemediğinden bisiklet çaldığını iddia ettiği öğrenildi. Hırsızlardan Abdullah K’de marketten hırsızlık yaparken kameralara takıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan şüpheliler nitelikli hırsızlık suçundan adliyeye sevk edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler