YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram alışverişi yapan koruculara hain saldırı: 1 şehit
Silopi ilçesinde aileleriyle bayram alışverişi yaparken teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan iki korucudan biri şehit oldu, diğeri yaralandı.
Bayram alışverişi yapan koruculara hain saldırı: 1 şehit
21 Eylül 2015 / 15:14 Güncelleme: 21 Eylül 2015 / 15:46

Silopi ilçesinde aileleriyle bayram alışverişi yaparken  teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan iki korucudan biri şehit oldu, diğeri  yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Çalışkan beldesinde geçici köy korucusu olan Vatan Mahallesi Muhtarı Osman İnal ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı  Lezgin Yağız (32) aileleriyle bayram alışverişi yapmak üzere Silopi'ye geldi. 

Yeşiltepe Mahallesi 1'inci Cadde'deki iş yerlerinden bayram alışverişi  yapan İnal ve Yağız'a, terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silahla ateş  açıldı. 

Saldırıda korucu Osman İnal olay yerinde şehit oldu, ağır yaralanan  Lezgin Yağız ise 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Silopi Devlet  Hastanesinde tedavi altına alındı. 

Kaçan teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

...
 // Ömer
Allah rahmet eylesin... bir milyona yakın askeri/ güvenlik personel sayısı olan bir ülkede Kürd' Kürd'e kırdırma politikası ve istihdam safsafatası ile birlikte tam ayrıştırma politikası için beşbin korucu almak ne kadar mantıklı? Allah bu ülkeyi basiretsizlerin yönetimine mahkum etmeyi nasip etmesin.Birilerince hain birilerincede maşa olarak tarif edilenleri hür iradeleri iel karar verme yetisi nasip eyle Allah'ım...
21 Eylül 2015 Pazartesi 16:04
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler