YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayrağın geri alınmasına şehit ailesinden tepki
Bayrağın geri alınmasına şehit ailesinden tepki
05 Eylül 2015 15:38
Şırnak’ta şehit düşen Doğan Acar’ın evine ziyarete giden Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, evin önüne asılan Türk Bayrağı’nın geri alındığını öğrenince, arabasında bulunan Türk Bayrağı’nı aileye teslim etti.

10 Ağustos’ta terhisini alarak Beytüşşebap’tan Şırnak il merkezine helikopter ile getirilirken bölücü terör örgütü üyeleri tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Komando Er Doğan Acar’ın ailesini BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ziyaret etti. Ziyarete giden BBP Genel Başkanı’nı anne Fatma Acar ve baba Mehmet Acar karşıladı. Aileye taziye mesajları veren Destici, bir kez daha başsağlığı diledi. Bu sırada anne Fatma Acar ise serzenişte bulundu.

 "BİRİLERİ GELİP EVİN ÖNÜNDEKİ TÜRK BAYRAĞINI ALIP GÖTÜRDÜ"

 Oğlunu sağ salim devlete askerlik yapsın diye teslim ettiğini ifade eden Acar, “Ayyıldızlı bayrağa sarılı tabutu ile oğlumu geri gönderdiler. Vatan sağolsun dedik. Şehit ailesinden bayrak istenmez. Benim çocuğum kanını verdi canını verdi haketmedi mi bir bayrağı?. Bu olay bana çok koydu. Ben hem annelik hem babalık yaptım. Benim çocuğum canını ortaya koydu. Bayrağı asanlar gelip almışlar. Benim oğlumun bir bayrak kadar değeri yok mu?’’ dedi.

 "BU ŞEHİDİMİZE VEFASIZLIKTIR"

 Bu yaşanılanların kabul edilemez olduğunu belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Böyle bir şey nasıl olabilir? Bu şehidimize karşı vefasızlıktır. Bu bayrağın hiç alınmaması gerekir" dedi.
  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, daha sonra bir süre Kur’an-ı Kerim okudu. Bu sırada aracından bayrak isteyen Destici, Türk Bayrağı’nı öperek anne Fatma Acar’a teslim etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler