YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a silahlı saldırı
Baykal'a silahlı saldırı
10 Haziran 2014 16:10
Tek Rumeli Televizyonu'nun sahibi Atilla Baykal ofisinin önünde silahlı saldırıya uğra

Otomobilin içinde silahlı saldırıya uğrayan Atilla Baykal ve yanında bulunan eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Verdi bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Tek Rumeli TV'nin sahibi Atilla Baykal sabah saat 10.00 sıralarında kendisini otomobiliyle evinden alan özel soförü Erkan Sungur ve Gaziosmanpaşa eski belediye başkan yardımcısı Yavuz Verdi ile birlikte çalışma ofisine gitti. Gaziosmanpaşa Ordu Caddesi üzerinde bulunan çalışma ofisinin önüne gelen Atilla Baykal ve yanındakiler otomobilden inmek üzereyken yanlarına başka bir otomobil yaklaştı. Otomobilden inen ve kimlikleri henüz belirlenemeyen iki kişi silahlarını çekerek Baykal ve yanındakilere kurşun yağdırmaya başladı. Baykallar Holding'in de sahibi olan Atilla Baykal ve Yavuz Verdi bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Soför Erkan Sungur saldırıdan yara almadan kurtulurken, saldırganlar geldikleri otomobille olay yerinden kaçmayı başardı.

Yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken poliste konuyla ilgili çalışma başlattı. Olay yerinde yapılan incelemede çok sayıda boş kovan bulunurken çevredeki başka otomobillere de kurşun isabet ettiği belirlendi. Polis, Tek Rumeli TV sahibi Atilla Baykal'ın bir süredir tehdit edildiği ve saldırıyı bu kişilerin gerçekleştirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Silahlı saldırıya uğrayan televizyoncu Atilla Baykal taburcu oldu

Gaziosmanpaşa’da işyerine giderken silahlı saldırıya uğrayan Tek Rumeli Televizyonu'nun sahibi Atilla Baykal, taburcu oldu. Daha önce tehdit almadığını belirten Baykal, “Savcılıkta gerekli bilgileri vereceğim. Beklemediğim anda olan bir olay” dedi. Gaziosmanpaşa Ordu Caddesi üzerinde bulunan kendisine ait eczaneye gittiği sırada silahlı saldırıya uğrayan Tek Rumeli TV'nin sahibi Atilla Baykal, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu oldu. Hastaneden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, “en savcılıkta gerekli bilgileri vereceğim. Beklemediğim anda olan bir olay. Tabii ki yanlış bir durum ama araştıracaklar” dedi.

Arabadan inip işyerine gittiği sırada silah seslerini duyduğunu belirten Baykal, “Kendi işyerime doğru giderken bir silah sesi duydum. Arkamdan silahların geldiğini görünce kendi işyerim olan eczaneye kendimi attım. Belirli sıyrıklarla bu şekildeyim. Kısa bir zaman içinde çıkıyorum. Orada MOBESE kameraları vardı. Belirleyeceklerdir” dedi.
Baykal, olayın beklemediği bir anda gerçekleştiğini ifade ederek, “Tabii ki yanlış bir durum ama araştıracaklar” dedi. Bir basın mensubunun, “Tehdit alıyor muydunuz ?” soruna, “Hayır” yanıtını veren Baykal, daha sonra aracına binerek hastaneden ayrıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler