YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderildi
Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderildi
15 Mayıs 2016 04:10
Nevşehir’de AK Parti Gençlik Kolları ve Sulusaray Belediyesi tarafından temin edilen patatesleri taşıyan 2 tır Suriye'ye uğurlandı

Nevşehir’de AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı ve merkeze bağlı Sulusaray Belediyesi tarafından toplanan yaklaşık 50 ton patates,2 tırla Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi. 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Nevşehir şubesi aracılığıyla Suriye’ye gönderilen yardım tırları için uğurlama töreni düzenlendi. 

Gülbahçe önündeki törende konuşan İHH Lojistik Sorumlusu İbrahim Çiğdem, geçtiğimiz günlerde Bayırbucak’ta ihtiyaç tespit çalışması yaptıklarını kaydederek, “Bayırbucak’tan Nevşehir halkına selamlar getirdik. Oradaki mazlum kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

Nevşehir’den Suriye’ye savaşın başladığı ilk günlerdenitibaren yardım malzemeleri gönderdiklerini aktaran Çiğdem, ramazan öncesinde bölgedeki savaş mağdurlarına başta gıda olmak üzere talep edilen çeşitli malzemeler göndermek için hazırlıklar yaptıklarını ifade etti. 

Yapılan duanın ardından yardım tırları Suriye’ye uğurlandı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler