YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman'da polise bombalı saldırı: 1 polis şehit, 6'sı polis 10 yaralı
1 Özel Harekat polisi şehit, 6 Özel Harekat polisi yaralandı. Patlamada 1 vatandaş da hayatını kaybederken 4 vatandaş yaralandı.
Batman'da polise bombalı saldırı: 1 polis şehit, 6'sı polis 10 yaralı
29 Eylül 2015 / 19:39 Güncelleme: 29 Eylül 2015 / 22:19

Alınan bilgiye göre, Batman-Kozluk karayolunun Samanyolu köyü mevkisinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcı, zırhlı polis aracı ile hemen arkasından gelen içerisinde sivil vatandaşların bulunduğu kamyonetin geçişi sırasında patlatıldı. Zırhlı polis aracı devrilirken, hemen arkadan gelen sivil kamyonet büyük hasar gördü.

Patlamada zırhlı aracında bulunan 7 Özel Harekat polisi ile kamyonette bulunan 5 vatandaş yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Batman'daki hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralılardan Batman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Nedim Erbay, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı vatandaşlardan biri de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

Patlama nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı, terör örgütü PKK'lıların yakalanması için bölgede geniş çaplı çalışma başlatıldı.

HAKKARİ VE BATMAN'DAKİ TERÖR SALDIRILARI

İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Kalleş terör örgütü, bire bir yürekli olup karşımıza çıkmaktan imtina ediyor, çıkamıyor. Böyle çok ucuz ve kalleşçe yöntemlerle bize saldırıyor. Bunun da cevabını vereceğiz inşallah" dedi.

Bakan Altınok, Erzurum'da yapılan Seçim Güvenliği Bölge Toplantısı'nın ardından Hakkari'nin Şemdinli ilçesi ve Batman-Kozluk karayolunda terör örgütü PKK mensuplarınca yapılan saldırıları değerlendirdi.
Şemdinli'de iki jandarma, Batman'da da bir özel harekat polisinin yine mayın patlaması sonucu şehit olduğunu belirten Altınok, "Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, makamları cennet olsun" ifadesini kullandı.

Terörle mücadelenin en etkin şekilde süreceğini vurgulayan Altınok, şunları kaydetti:

"Bu mücadeleyi şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissederek çok güçlü bir şekilde götüreceğiz. Hiçbir hainin, hiçbir hain örgütün bu memleketin birliğine, bütünlüğüne zarar verebilmesine imkan yoktur. O mücadele en şiddetli, en uygun şekilde, terörle mücadelenin gerektirdiği bütün imkanları kullanarak yapılacaktır. Bir terörist öldürüldü, o teröristin öldürülmesinden sonra mayın patlaması sonucu oldu. Kalleş terör örgütü, bire bir yürekli olup karşımıza çıkmaktan imtina ediyor, çıkamıyor. Böyle çok ucuz ve kalleşçe yöntemlerle bize saldırıyor. Bunun da cevabını vereceğiz inşallah."

 // vatandaş
Yorumunuz.yakalayıp.onları.beslemeyin.onların.dönüp.dolanıp.gideceği.yer.kandil.temizleyin.gitsin....
29 Eylül 2015 22:44
 // Arif. Kılıçkan
Devlet ile güreş olmaz 3000. 5000 bin çapulcu. İle devlet kurulsa. Dünyada her gün. 5000 devlet. Kurulur. Bu yiğit Anadolu .evlatları Canlarını verirler bir karış toprak vermezler. ey gafiller agop dölleri bu Sevda'nızdan vazgeçin...
29 Eylül 2015 21:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler