YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman'da facia
Batman'da facia yaşandı. Gölete serinlemek için giren 5 kız çocuğu boğularak can verdi.
Batman'da facia
30 Temmuz 2014 / 23:00 Güncelleme: 30 Temmuz 2014 / 23:21

Batman'ın Kozluk İlçesi Yakıtlı Köyü'nde serinlemek için gölete girdikleri belirtilen yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuk boğularak yaşamını yitirdi.
 
Olay, Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Yakıtlı Köyü'nde meydana geldi. Evlerinden bayram şekeri toplamak üzere çıkan akraba olan kız kardeşlerin de aralarında olduğu yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuğunun aileleri, kendilerinden akşam saatlerine kadar haber alamadı. Çocukların bayramlaşmak üzere komşu köylere gittiğini düşünen aileleri, akşam saatlerine kadar haber alamayınca aramaya çıktı. Köylüler, köy dışında bulunan sulama göleti kıyısında çocukların elbiselerini görünce durumu jandarmaya ve Batman'daki AFAD'a bildirdi.

AFAD ve jandarma ekipleri gölette yaptıkları aramada saat 19.30 sıralarında 5 çocuğun cesetlerine ulaştı. Çocukların cesetleri Kozluk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. AFAD Batman İl Müdürü Fevzi Bakır, duyum aldıktan sonra hemen bölgeye ekip gönderdiklerini belirterek, "Çok derin olmayan suda çamur içinde 5 çocuğu çamura batık vaziyette bulduk" dedi. Kızların 3 ayrı ailenin çocukları oldukları ve iki ailenin ikişer çocukları ile başka bir ailenin bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Yankılı köyünde serinlemek için girdikleri gölette boğulan ve kaldırıldıkları Kozluk Devlet Hastanesinde otopsi işlemleri süren kız çocuklarının Kübra Yaman (13), Sevda Yaman (11), Cansel Yaman (14) Halime Yaman (13) ve Rozin Yaman (13) olduğu tespit edildi. Boğulan kız çocuklarından Kübra ile Sevda'nın, Cansel ile de Halime'nin kardeş oldukları ifade edildi.

5 çocuğun cenazesinin otopsi işleminin ardından ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

 

DHA-AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler