YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman'da bir okula 2 adet el yapımı bomba atıldı
Batman'da bir okula 2 adet el yapımı bomba atıldı
13 Mart 2016 03:20
Batman’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler bir okulu benzinle yakmak istedi. Okulun gece bekçisi tarafından fark edildiklerini anlayınca bu kez el yapımı patlayıcı attılar. Yapılan saldırı sonucunda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken okulda hasar

Edinilen bilgilere göre, olay Batman Petrol Mahallesi’nde bulunan Anadolu Lisesi okulunda meydana geldi. Petrol Anadolu Lisesine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler önce okulun kapı girişine şişe içinde getirdikleri benzinleri döktüler.

Okulun gece bekçisi şahısları fark edince şahıslar kendileriyle getirdikleri iki adet el yapımı patlayıcı (EYP) attılar. İki bomba Büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, patlamanın şiddetiyle okulun bazı camları kırıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişiler ise olay yerinden kaçarak izlerini kaybetti. Patlamanın ardından okula çok sayıda Jandarma Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şube ekipleri sevk edildi. Patlamanın ardından Okulun Önünde güvenlik önlemi alan polis ekipleri el yapımı patlayıcıyı atan kişi ya da kişilerin peşine düştü.

Okula gelen olay yeri inceleme ekipleri ise patlayıcı ile ilgili delil topladı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

İHA

 // sevda karaduman
Bunlar neden kendi insanlarını öldürüyor ben anlamadım arkadaş....
19 Mart 2016 16:50
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler